Zdziechów. Zderzenie opla i mazdy

Paragraf

Dwie ranne kobiety

Dwie ranne kobiety, to skutki czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych na wiejskiej drodze w Zdziechowie. Z wstępnych, policyjnych ustaleń wynika, że przyczyną wypadku było – niezachowanie należytej ostrożności przez kierująca oplem.

Wypadek wydarzył się w minioną środę, około godz. 16. – Ze wstępnych ustaleń naszych policjantów wynika, że kierująca oplem 44-letnia mieszkanka gminy Szydłowiec nie zachowała należytej ostrożności na skrzyżowaniu i doprowadziła do zderzenia z samochodem mazda, którym kierował 31-letni mieszkaniec powiatu radomskiego – poinformowała TYGODNIK st. sierżant Marlena Skórkiewicz, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu.

– Na wiejskiej drodze w Zdziechowie doszło do zderzenia czołowo-bocznego samochodów opel zafira i mazda. Jeden z pojazdów znajdował się w rowie, a drugi na pasie jezdni. Osoby poszkodowane w zderzeniu aut, wyszły z nich o własnych siłach. W 2,5-godzinnej akcji uczestniczyły zastępy z JRG i OSP Jankowice. Strażacy zabezpieczali miejsce zdarzenia, odcięli źródła zasilania obu samochodów, zajmowali się też organizacją ruchu do czasu usunięcia uszkodzonych w wypadku pojazdów – poinformowano nas w komendzie szydłowieckiej Państwowej Straży Pożarnej.

– Obrażeń doznały 56-letnia pasażerka mazdy i kierująca oplem. Obie kobiety ekipy pogotowia ratunkowego odwiozły do szpitala w Radomiu. Kierowcy obu samochodów uczestniczących w wypadku byli trzeźwi. Z informacji przekazanych przez naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego, wynika że po lekarskich badaniach, po niedługim czasie poszkodowane zostały „wypisane” do domów…  Funkcjonariusze KPP prowadzą w tej sprawie czynności, zmierzające do ustalenia wszystkich okoliczności środowego wypadku – wyjaśniła policyjna rzeczniczka.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.