Noga z gazu i zbawienne odblaski

flash Paragraf

– Ponieważ ta istotna różnica, może ci uratować życie – poruszając się po zmroku po drogowych poboczach, zwłaszcza w terenie niezabudowanym, nigdy nie zapominaj o założeniu na odzież, czy tez plecak elementów odblaskowych – zachęcają policjanci z szydłowieckiej „drogówki”.

Jesienią często jest pochmurno i deszczowo, dni stają się krótsze, wcześniej zapada zmrok. W takich właśnie trudnych dla kierowców warunkach zwiększa się ilość drogowych wypadków, których przyczynami są m.in. nadmierna prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie czy też niewidoczni po zmroku piesi i rowerzyści. Jesienią kierowcy muszą pamiętać, że podczas deszczowych opadów czy też zawilgocenia asfaltu z powodu mgły, droga hamowania pojazdu znacznie się wydłuża, a widoczność osób poruszających się pieszo, czy jednośladami jest – bardzo ograniczona.

– Dlatego ze względu na pogarszające się warunki na drogach (poranne i wieczorne mgły, śliskość na jezdniach, przelotne deszcze), apelujemy do użytkowników dróg, zarówno tych kierujących pojazdami jak i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności i rozsądku. Do kierowców apelujemy o zdjęcie nogi z gazu… Natomiast pieszym i rowerzystom przypominamy o noszeniu elementów odblaskowych, które w wielu przypadkach ratują ludzkie życie – podkreśla st. sierż. Marlena Skórkiewic, rzeczniczka prasowa  Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu.

 

Bądźmy zawsze odpowiedzialni

Każdy z nas jest uczestnikiem ruchu drogowego.

Zmienia się tylko rola, w której występujemy – raz jako kierujący innym razem jako pieszy. Od nas samych zależy jak będzie kształtowało się bezpieczeństwo na drodze. Nieważne czy jedziemy samochodem czy idziemy pieszo, w każdej sytuacji jesteśmy odpowiedzialni za to co i jak robimy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.