Kontuzja barku Łukasza Bieniasa i zwycięstwo Piotra Kowalskiego

Sport

Zawodników Viktorii do turnieju przygotowywali trener Paweł Surdy oraz Albert Odzimkowski, który łączy pracę trenerską z startami zawodowymi. – Zdobyliśmy cenne doświadczenie i pokazaliśmy, że potrafimy się przygotować i wygrywać nie tylko w pojedynkach kick-boxerskich, ale również na zasadach MMA – podkreśla trener zawodników z szydłowieckiego klubu.

– W kategorii wagowej do 84 kg wśród seniorów w ograniczonej formule walczył Łukasz Bienias. Niestety zawodnik Viktorii w pierwszej walce doznał kontuzji barku i nie był w stanie kontynuować pojedynku przegrywając go przed upływem regulaminowego czasu walki – poinformował trener Paweł Surdy.

Drugi reprezentant szydłowieckiego klubu (także w gronie seniorów, do 84 kg) Piotr Kowalski wystartował w turnieju pierwszego kroku. – Pierwszą walkę wygrał przed czasem po upływie niecałej minuty pierwszej rundy. W kolejnej zwyciężył na punkty jednogłośną decyzją sędziów. Był to bardzo twardy i zacięty pojedynek ale to zawodnik z Szydłowca zadawał więcej precyzyjnych ciosów i kontrolował przebieg walki. W walce finałowej przeciwnik kick-boxera z Szydłowca widząc, że nie ma szans w pojedynku w tak zwanej stójce próbował sprowadzić walkę do parteru. Kowalski skutecznie odpierał próby obaleń, choć dwa razy udało się to jego rywalowi. Ostatecznie zawodnik Viktorii przegrał po bardzo dobrym pojedynku zajmując drugie miejsce w turnieju – poinformował Paweł Surdy.

Czym są MMA?

MMA czyli Mieszane Sztuki Walki (Mixed Martial Arts) to sport, który jest najbardziej zbliżony do realnej walki. Zawodnicy mogą walczyć zarówno w stójce, jak i w parterze. W porównaniu do K-1, dozwolone są uderzenia, kopnięcia, rzuty, chwyty, dźwignie i duszenia. Na początku w MMA startowało wielu przedstawicieli takich szkół walki, jak box, kickboxing, karate, judo oraz zapasy. Jednak szybko okazało się, że wyszkolenie tylko w jednej kategorii nie daje dużych szans w konfrontacji z zawodnikami przygotowanymi wszechstronnie. Dlatego obecnie w MMA najczęściej starują osoby trenujące różne sztuki walki.

Walki przeważnie odbywają się na ringu bokserskim lub na ringach o różnych kształtach, otoczonych siatką, czyli w tzw. klatce. Zawodnicy wychodząc do walki muszą posiadać ochraniacze na zęby oraz rękawice. Czasami dopuszcza się również ochraniacze na golenie i kolana.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.