Sukces Koła Gospodyń Wiejskich z Załawy

flash Okolice

W poprzednią niedzielę w Muzeum Wsi Radomskiej odbył się „Festiwal ziemniaka”. Odwiedzający tego dnia skansen mogli uczestniczyć w autentycznych wykopkach, piekli ziemniaki w popiele i degustowali tradycyjne potrawy z ziemniaka. Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs na potrawę ziemniaczaną.

– Przy ocenie konkursowych potraw, jury kierowało się ich walorami smakowymi i zapachowymi, związkiem produktu z regionem, a także sposobem prezentacji potrawy. Ponadto zwiedzający skansen uczestniczyli w pokazie kulinarnym Karola Okrasy oraz w degustacji jego potraw – poinformowali organizatorzy „Festiwalu ziemniaka” w radomskim skansenie.

Do udziału w konkursie ” Potrawa regionalna z ziemniaków”zaproszono zespoły folklorystyczne oraz Koła Gospodyń Wiejskich z regionu radomskiego.

– Gminę Chlewiska reprezentowały – zespół folklorystyczny „Ostałki” oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Załawy. Czteroosobowe jury, któremu przewodniczył znany telewizyjny kuchmistrz – Karol Okrasa, pierwsze miejsce przyznało Kołu Gospodyń Wiejskich z Załawy za kluski ziemniaczane po załawsku (trepy). Gospodynie z KGW otrzymały nagrody i zostały zaproszone do udziału w programie telewizyjnym z Karolem Okrasą – poinformowali TYGODNIK przedstawiciele Gminnego Ośrodka Kultury w Chlewiskach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.