home

Sukces Koła Gospodyń Wiejskich z Załawy

  • Napisany przez:
  • Skomentuj
  • Pin it

Sukcesem zakończył się udział członkiń załawskiego KGW w w konkursie ” Potrawa regionalna z ziemniaków”. Ich ziemniaczane kluski uhonorowano pierwszą nagrodą.…

W poprzednią niedzielę w Muzeum Wsi Radomskiej odbył się „Festiwal ziemniaka”. Odwiedzający tego dnia skansen mogli uczestniczyć w autentycznych wykopkach, piekli ziemniaki w popiele i degustowali tradycyjne potrawy z ziemniaka. Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs na potrawę ziemniaczaną.

– Przy ocenie konkursowych potraw, jury kierowało się ich walorami smakowymi i zapachowymi, związkiem produktu z regionem, a także sposobem prezentacji potrawy. Ponadto zwiedzający skansen uczestniczyli w pokazie kulinarnym Karola Okrasy oraz w degustacji jego potraw – poinformowali organizatorzy „Festiwalu ziemniaka” w radomskim skansenie.

Do udziału w konkursie ” Potrawa regionalna z ziemniaków”zaproszono zespoły folklorystyczne oraz Koła Gospodyń Wiejskich z regionu radomskiego.

– Gminę Chlewiska reprezentowały – zespół folklorystyczny „Ostałki” oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Załawy. Czteroosobowe jury, któremu przewodniczył znany telewizyjny kuchmistrz – Karol Okrasa, pierwsze miejsce przyznało Kołu Gospodyń Wiejskich z Załawy za kluski ziemniaczane po załawsku (trepy). Gospodynie z KGW otrzymały nagrody i zostały zaproszone do udziału w programie telewizyjnym z Karolem Okrasą – poinformowali TYGODNIK przedstawiciele Gminnego Ośrodka Kultury w Chlewiskach.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *