Na tropie tajemnic prądu

Orońsko

W Orońsku organizuje je lokalne stowarzyszenie. W warsztatowo-laboratoryjnych zajęciach z chemii i fizyki uczestniczą uczniowie, którzy chcą poszerzyć swoje wiadomości z obu tych dziedzin. Zasadniczy cel tego przedsięwzięcia, to konkretne wsparcie dla uzdolnionych uczniów. Jego inicjatorzy chcą pomagać uczniom ze starszych klas podstawówek w rozwijaniu zdolności w zakresie przedmiotów ścisłych.

–  Skierowany jest on do uczniów z klas IV – VII z podstawówek. Na pozalekcyjnych zajęciach, ich uczestnicy wzbogacają swoją wiedzę z fizyki i chemii. Inicjatorzy akademii oczekują, iż ułatwi ona „rozpoznanie wśród uczniów fizyczno – chemicznych talentów, co umożliwi skuteczne wsparcie i rozwój ich uzdolnień” – poinformowali przedstawiciele   Stowarzyszenia Odnowy i Rozwoju Gminy Orońsko.

Zajęcia prowadzone są przez członków tego stowarzyszenia –  Jarosława Molendę oraz Magdalenę Molendę. Projekt oprócz zajęć laboratoryjno-warsztatowych przewiduje także wycieczkę edukacyjną do Centrum Nauki Leonardo da Vinci, a także spotkania z ciekawymi ludźmi – poinformowali przedstawiciele SOiRGO.

– Podczas ostatnich zajęć uczniowie eksperymentowali z prądem elektrycznym. W szczególności mierzyli napięcie i natężenie prądu stałego. Budowali proste obwody elektryczne, w tym łączyli elementy szeregowo i równolegle. Ponadto badali przewodność elektrolityczną wodnych roztworów substancji jonowych i niejonowych, a także poznawali istotę dysocjacji elektrolitycznej soli oraz rolę jonów w procesie przewodzenia prądu elektrycznego – poinformowali organizatorzy orońskiej Akademii Młodego Odkrywcy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.