Po różańcowym nabożeństwie

Paragraf

Spotkania, na których funkcjonariusze szydłowieckiej komendy przypominają podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym i wyjaśniają pieszym, jak być lepiej widocznym odbywają się nie tylko w szkołach na terenie naszego powiatu.

– Te prewencyjne działania podejmowane są w celu zminimalizowania liczby wypadków drogowych z udziałem pieszych uczestników ruchu drogowego. Przypominamy też o obowiązku noszenia elementów odblaskowych po zmroku, poza obszarem zabudowanym. Tak było również podczas spotkania z wiernymi  po nabożeństwie różańcowym w kościele w Wysokiej. Nasi funkcjonariusze z Zespołu Profilaktyki Społecznej  przestrzegali zgromadzonych przed niebezpieczeństwami na drogach, przypomnieli podstawowe zasady bezpieczeństwa, a przede wszystkim wyjaśniali, jak być lepiej widocznym. Przekonywali, że nasze bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych, że w pierwszej kolejności to my jako piesi musimy o nie zadbać. Na koniec policjanci rozdali zgromadzonym uczestnikom nabożeństwa elementy odblaskowe – poinformowała st. sierż. Marlena Skórkiewicz, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji.

 

 

 

Zbawienny błyszczący odblask

Jesień i zima to okres szczególnie trudny dla pieszych.

Szybko zapadający zmrok i złe warunki atmosferyczne często są przyczyną wypadków drogowych z udziałem właśnie tej grupy uczestników ruchu drogowego.

– Zbawienny może okazać się dla nich błyszczący odblask, który przyciąga uwagę innych użytkowników dróg, a zwłaszcza kierowców. Im więcej odblasków ma na sobie pieszy, tym bardziej będzie widoczny na drodze, a co za tym idzie – będzie bezpieczniejszy – przekonuja policjanci.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.