Drogowe kontrole i policyjne ostrzeżenia

flash Paragraf

Cmentarze będą pod policyjną kontrolą również przed zbliżającym się świętami. Gorączka przedświątecznych przygotowań, sprawia że nie tylko osoby starsze, które mają zdecydowanie większe zaufanie do „otoczenia”, popełniają nieostrożności, które w sposób bezwzględny potrafią wykorzystać sprytni, cmentarni złodzieje…

–  W okresie przedświątecznym, podobnie jak w latach ubiegłych w rejonie cmentarzy prowadzone będą policyjne, prewencyjne kontrole. Realizować je będą zarówno patrole mundurowe funkcjonariuszy KPP, jak również operacyjne, czyli te prowadzone przez policjantów po cywilnemu. Dotychczas, do naszej komendy nie dotarły sygnały o cmentarnych kradzieży. W latach poprzednich było ich dość sporo – poinformował TYGODNIK Dariusz Kalita, naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu.

– Jakaś starsza pani sprząta grób swoich bliskich, zbiera stare znicze i idzie je wyrzucić do cmentarnego kontenera. Zostawia torebkę, na ławce albo przy grobowcu… I na ten moment właśnie czyha cmentarny złodziej – ostrzegają funkcjonariusze KPP.

Policyjna obecność na cmentarzach, w przedświątecznych dniach, odstrasza potencjalnych złodziei, którzy korzystają z takich właśnie okazji.  Dotyczy to również właścicieli samochodów, którzy w rejonie cmentarzy parkują swoje auta.

 

Cmentarni złodzieje czyhają

Osoby sprzątające nagrobki nie powinny na nich (lub też obok czy też na ławkach), zostawiać torebek, telefonów komórkowych, zegarków, obrączek, kluczyków do samochodów itp. Ponieważ obserwujący ich złodzieje, mogą wykorzystać chwilę nieuwagi i ukraść te wartościowe przedmioty.

Parkujący auta przy cmentarzach muszą zawsze pamiętać o zamknięciu swojego samochodu. Powinni również zadbać o to, żeby w tych pojazdach na widocznym miejscu nie pozostawiać co bardziej cenniejszych przedmiotów – aparatów fotograficznych, telefonów komórkowych itp. Takie przedmioty pozostawione w widocznym miejscu w samochodzie kuszą potencjalnych złodziei – ostrzegają policjanci.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.