Strefowy odpust i Skrzydła 2017

Rozmaitości

Tak nazywała się impreza zorganizowana, tuż po obchodach XVII Dnia Papieskiego, który w tym roku odbywał się pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”.

– W niedzielne przedpołudnie Strefa JP2 zaprosiła zainteresowane rodziny na dzień otwarty nowego niepublicznego punktu przedszkolnego „Strefa Karolka” przy ul. ulicy Kamiennej 70 (przewiduje się, że po niezbędnych „odbiorach” rozpocznie działalność w listopadzie br.) Ponadto przy kościele pod wezwaniem św. Zygmunta fundacja przygotowała m.in. gry i zabawy dla całych rodzin, turnieje wiedzy o Janie Pawle II i wystawy – poinformował szef Fundacji „Strefa JP2”, Przemysław Duda.

Natomiast wieczorem w sali kameralnej szydłowieckiego zamku odbyła się uroczysta Gala „Skrzydła 2017”. W części artystycznej wystąpił m.in. zespół „Vivo”. Już po raz trzeci „Strefa JP2” wręczyła nagrody w pięciu kategoriach.

Otrzymali je: zespół wokalno -instrumentalny „Vivo” z Mirowa (w kategorii kościół), instruktorka tańca z SCK-Zamek Monika Seweryn (kultura i sztuka), Radio Plus Radom (media), dyrekcja, nauczyciele i uczniowie PSP nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Szydłowcu (wolontariat) oraz Anna i Mirosław Bąk,Wydawnictwo „Ikona” (społeczeństwo).

Wśród ubiegłorocznych laureatów tej nagrody była redakcja „Tygodnika szydłowieckiego”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.