home

Strefowy odpust i Skrzydła 2017

  • Napisany przez:
  • Skomentuj
  • Pin it

W minioną niedzielę szydłowiecka Fundacja „Strefa JP2” zainicjowała „Strefowy odpust ku czci św. Jana Pawła II”.…

Tak nazywała się impreza zorganizowana, tuż po obchodach XVII Dnia Papieskiego, który w tym roku odbywał się pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”.

– W niedzielne przedpołudnie Strefa JP2 zaprosiła zainteresowane rodziny na dzień otwarty nowego niepublicznego punktu przedszkolnego „Strefa Karolka” przy ul. ulicy Kamiennej 70 (przewiduje się, że po niezbędnych „odbiorach” rozpocznie działalność w listopadzie br.) Ponadto przy kościele pod wezwaniem św. Zygmunta fundacja przygotowała m.in. gry i zabawy dla całych rodzin, turnieje wiedzy o Janie Pawle II i wystawy – poinformował szef Fundacji „Strefa JP2”, Przemysław Duda.

Natomiast wieczorem w sali kameralnej szydłowieckiego zamku odbyła się uroczysta Gala „Skrzydła 2017”. W części artystycznej wystąpił m.in. zespół „Vivo”. Już po raz trzeci „Strefa JP2” wręczyła nagrody w pięciu kategoriach.

Otrzymali je: zespół wokalno -instrumentalny „Vivo” z Mirowa (w kategorii kościół), instruktorka tańca z SCK-Zamek Monika Seweryn (kultura i sztuka), Radio Plus Radom (media), dyrekcja, nauczyciele i uczniowie PSP nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Szydłowcu (wolontariat) oraz Anna i Mirosław Bąk,Wydawnictwo „Ikona” (społeczeństwo).

Wśród ubiegłorocznych laureatów tej nagrody była redakcja „Tygodnika szydłowieckiego”.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *