home

O bezpieczeństwie z przedszkolakami

  • Napisany przez:
  • Skomentuj
  • Pin it

W trzech przedszkolnych placówkach szydłowieccy policjanci wygłosili prelekcje na temat bezpieczeństwa wśród najmłodszych uczestników ruchu drogowego.…

Te spotkania z przedszkolakami odbywały się w ramach akcji „Bezpieczna Droga do Szkoły” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny”. Policjanci z Zespołu Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji gościli w przedszkolach w Gąsawach Plebańskich i Chlewiskach oraz w Oddziale Przedszkolnym Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Szydłowcu.

Policjanci przypominali najmłodszym, jak ważne dla bezpieczeństwa na drodze jest noszenie elementów odblaskowych. Zwracali także uwagę na to, że wraz z jesienią dzień staje się coraz krótszy, a po zmroku widoczność jest ograniczona, dlatego noszenie odblasków zarówno przez pieszych jak i rowerzystów w wielu przypadkach ratuje życie.

– Nasi funkcjonariusze spotkali się z wychowankami przedszkola w Gąsawach Plebańskich. W spotkaniu uczestniczyły również dzieci z sąsiadującego z przedszkolem żłobka. Ponadto odwiedzili przedszkolaków w Chlewiskach oraz z Oddziału Przedszkolnego w PSP nr 2 w Szydłowcu. Podczas prelekcji dla najmłodszych uczestników ruchu drogowego policjanci przypominali o zasadach bezpieczeństwa w drodze do przedszkola i podczas powrotu do domu, omawiane były również zasady właściwych zachowań w domu – poinformowała  st. sierż. Marlena Skórkiewicz, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji.

– Dzieci z Oddziału Przedszkolnego szydłowieckiej PSP nr 2 uczestniczyły w niecodziennej lekcji, której tematem był kontakt z agresywnym psem i poznanie pracy policyjnego przewodnika psa służbowego. Dużą atrakcją dla najmłodszych był pokaz tresury policyjnego czworonoga o imieniu Ares. Spotkania z przedszkolakami będą sukcesywnie realizowane na terenie całego powiatu – dodała policyjna rzeczniczka.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *