Bezkolizyjnie we Wszystkich Świętych

Paragraf

Podczas tegorocznego dnia Wszystkich Świętych było wyjątkowo bezpiecznie. Na terenie naszego powiatu policjanci nie odnotowali – żadnego, kolidującego z przepisami drogowego zdarzenia.

Nad bezpieczeństwem na drogach czuwała większa liczba mundurowych niż zwykle. W tym roku, doroczna akcja „Znicz” trwała aż siedem dni. Ze względu na takie „kalendarzowe ukształtowanie”na drogach, nawet tych w okolicach cmentarzy na terenie naszego powiatu był wyraźnie mniejszy ruch, niż w latach poprzednich. Nic więc dziwnego, że i kolizyjnych zdarzeń w tym okresie również było – znacznie mniej. Dość jednoznacznie potwierdzają, to oficjalne policyjne statystyki…

– Od 27 października do 2 listopada trwała policyjna akcja „Znicz 2017”. W tym czasie na terenie powiatu szydłowieckiego doszło do 8 niegroźnych kolizji drogowych. Policjanci zatrzymali też trzech nietrzeźwych kierowców. Najwięcej kolizji drogowych odnotowaliśmy we wtorek (31 listopada) – trzy, a w dzień Wszystkich Świętych nie odnotowaliśmy żadnego zdarzenia drogowego – poinformowała TYGODNIK st. sierż. Marlena Skórkiewicz, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu.

– Ze względu na nadal zwiększone natężenie komunikacyjnego ruchu w rejonie cmentarzy i na drogach naszego powiatu, mimo formalnego zakończenia „zniczowej” akcji, również w weekendowe dni policjanci prowadzili wzmożone działania do niedzieli, 5 listopada – poinformowano nas w Wydziale Ruchu Drogowego KPP.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.