Balowa noc świętych

flash Szydłowiec

Po raz drugi w Szydłowcu odbyła się „Noc świętych”. Jest to swoista, katolicka odpowiedź na rozprzestrzeniającą się „plagę” anglosaskiego, ludycznego Halloween-u.

Ta impreza odbyła się wieczorem w poprzednią niedzielę. Jej organizatorzy to Fundacja Strefa JP2, parafia św. Zygmunta oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących im. H. Sienkiewicza w Szydłowcu.

Najpierw w szydłowieckiej farze dorośli parafianie, dzieci i ich rodzice uczestniczyli w „Różańcu ze świętymi”. Przewidywany był „Korowód Wszystkich Świętych”, który miał przejść z rynku ulicami Radomską i Zamkową do siedziby ZSO. Jednakże ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne w tym roku korowodu nie było.

– W budynku „Sienkiewicza” odbył się „Bal Wszystkich Świętych”. W wesołej zabawie w licealnej hali wzięły udział cale rodziny z dziećmi, poprzebierani za świętych. Oprócz tańców i wspólnych śpiewów, uczestnicy balu mogli skosztować przygotowanych dla nich słodkich pyszności – poinformował TYGODNIK szef szydłowieckiej Strefy JP2, Przemysław Duda.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.