home

Papierosy, broń palna i amfetamina

  • Napisany przez:
  • Skomentuj
  • Pin it

Ponad 3,6 tys. paczek „trefnych” papierosów, broń palną i amfetaminę znaleźli szydłowieccy „kryminalni” w budynkach użytkowanych przez mieszkańca powiatu szydłowieckiego.…

Zatrzymany w tej sprawie młody mężczyzna, w gminie Borkowice (powiat przysuski) użytkował nieruchomość, na której jak wynika z policyjnego przeszukania urządził sobie swoisty – przestępczy magazyn…  Oprócz tytoniowej kontrabandy i broni, znaleziono w nim kilka gramów amfetaminy.

– Policjanci z Wydziału Kryminalnego KPP w Szydłowcu, zwalczający przestępczość gospodarczą na podstawie wcześniej zebranych informacji znaleźli i zabezpieczyli ponad 3640 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Ponadto podczas przeszukania znaleziono siedem worków z krajanką tytoniową o wadze 105 kilogramów, jednostkę broni palnej, ponad 270 sztuk amunicji hukowej, kij bejsbolowy, maczugę i nunczako. Zabezpieczone przedmioty należące do 33-latka przechowywane były na jednej z posesji w gminie Borkowice – poinformowała st. sierż. Marlena Skórkiewicz, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu.

Jak wstępnie oszacowano,  namierzony przez szydłowieckich „kryminalnych” 33-latek z naszego powiatu,  z „tytułu” niezapłaconego podatku akcyzowego (za zgromadzone przez niego tytoniowe wyroby), naraził skarb państwa na straty wynoszące blisko 200 tys. złotych. Oprócz tego przestępstwa karno-skarbowego, przyjdzie mu również „odpowiedzieć” za nielegalne posiadanie broni palnej.

– Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu wysoka grzywna albo kara nawet do 3 lat więzienia. Zastosowano wobec niego dozór policyjny – dodała w rozmowie z TYGODNIKIEM  policyjna rzeczniczka.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *