home

Rekordowa cmentarna kwesta

  • Napisany przez:
  • Skomentuj
  • Pin it

Szesnasta już charytatywna zbiórka, przeprowadzona we Wszystkich Świętych przy bramach szydłowieckiego cmentarza okazała się – rekordowa. Mimo, iż w tym roku pieniądze na odnowę zabytkowych nagrobków, niszczejących na cmentarzu w Szydłowcu zbierano do puszek tylko przez jeden dzień – zebrano  ponad 9 tys. złotych (9 tys. i 41 zł orz 2,5 euro). Podobnie jak w…

Szesnasta już charytatywna zbiórka, przeprowadzona we Wszystkich Świętych przy bramach szydłowieckiego cmentarza okazała się – rekordowa.

Mimo, iż w tym roku pieniądze na odnowę zabytkowych nagrobków, niszczejących na cmentarzu w Szydłowcu zbierano do puszek tylko przez jeden dzień – zebrano  ponad 9 tys. złotych (9 tys. i 41 zł orz 2,5 euro).

Podobnie jak w latach ubiegłych, organizatorami zbiórki funduszy na sfinansowanie niezbędnych prac renowacyjnych i konserwatorskich na miejscowym cmentarzu było Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Szydłowca.

W tym roku kwestowało ponad 50 wolontariuszy. Byli wśród nie tylko członkowie tego lokalnego stowarzyszenia, ale również m.in.samorządowcy, urzędnicy, nauczyciele i młodzież szkolna.

– Tegoroczna, rekordowa zbiórka to przede wszystkim zasługa szczodrych ofiarodawców, którzy nie szczędzili datków na renowację zabytkowych nagrobków na szydłowieckim cmentarzu. Za co wszystkim serdecznie dziękujemy… Dziękujemy także wolontariuszom, którzy z dużym zaangażowaniem wsparli naszą, doroczną akcję – podkreśliła w rozmowie z TYGODNIKIEM Irena Przybyłowska-Hanusz, prezes Stowarzyszenia  na Rzecz Rozwoju Szydłowca.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *