home
Advertisement

O dopalaczach z rodzicami

  • Napisany przez:
  • Skomentuj
  • Pin it

Szydłowieccy policjanci zainaugurowali profilaktyczną kampanię antydopalaczową. Pierwsze z takich spotkań odbyło się w Publicznej Szkole Podstawowej nr1 im. Jana III Sobieskiego.…

Zagrożenia, na jakie mogą być narażone dzieci oraz konsekwencje jakie niesie ze sobą zażywanie przez młodzież środków odurzających, to zasadnicze tematy policyjnej prelekcji wygłoszonej w szydłowieckiej „Jedynce”. Tego typu spotkania z rodzicami policjanci będą prowadzić w szkołach na terenie naszego powiatu w ramach kampanii antydopalaczowej.

– Z rodzicami uczniów PSP nr1 spotkali się funkcjonariusz z Zespołu Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii, sierż. szt. Grzegorz Sobierajski i dzielnicowy asp. Rafał Witaszek z Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu. Przedstawili zgromadzonym zagrożenia na jakie mogą być narażone młode osoby sięgając po środki odurzające. Policjanci omówili również konsekwencje prawne związane z zażywaniem, posiadaniem, czy rozpowszechnianiem środków odurzających. Przybliżyli także zebranym pojęcie i skład chemiczny dopalaczy, formy w jakich występują oraz zaprezentowali walizkę edukacyjną, dzięki której zainteresowani mogli zobaczyć jak wyglądają środki odurzające i w jaki sposób mogą być przechowywane przez młodzież – poinformowała st. sierż. Marlena Skórkiewicz, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu.

Warto z dziećmi rozmawiać

St. sierż. Marlena Skórkiewicz, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu. – Podsumowaniem spotkania w PSP nr 1 był apel naszych funkcjonariuszy o zwrócenie uwagi przez rodziców na ilość poświęconego czasu swoim dzieciom, chociażby poprzez rozmowy o problemach i radościach.

– Dobry kontakt może uchronić dziecko przed szukaniem sposobów na odreagowanie stresu, czy też nieradzeniem sobie z młodzieńczymi problemami. Częsta rozmowa z dzieckiem na różne, nawet trudne tematy pozwoli zauważyć znaki świadczące o tym, że w życiu dziecka dzieje się coś niepokojącego.

 

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud