O dopalaczach z rodzicami

flash Paragraf

Zagrożenia, na jakie mogą być narażone dzieci oraz konsekwencje jakie niesie ze sobą zażywanie przez młodzież środków odurzających, to zasadnicze tematy policyjnej prelekcji wygłoszonej w szydłowieckiej „Jedynce”. Tego typu spotkania z rodzicami policjanci będą prowadzić w szkołach na terenie naszego powiatu w ramach kampanii antydopalaczowej.

– Z rodzicami uczniów PSP nr1 spotkali się funkcjonariusz z Zespołu Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii, sierż. szt. Grzegorz Sobierajski i dzielnicowy asp. Rafał Witaszek z Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu. Przedstawili zgromadzonym zagrożenia na jakie mogą być narażone młode osoby sięgając po środki odurzające. Policjanci omówili również konsekwencje prawne związane z zażywaniem, posiadaniem, czy rozpowszechnianiem środków odurzających. Przybliżyli także zebranym pojęcie i skład chemiczny dopalaczy, formy w jakich występują oraz zaprezentowali walizkę edukacyjną, dzięki której zainteresowani mogli zobaczyć jak wyglądają środki odurzające i w jaki sposób mogą być przechowywane przez młodzież – poinformowała st. sierż. Marlena Skórkiewicz, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu.

Warto z dziećmi rozmawiać

St. sierż. Marlena Skórkiewicz, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu. – Podsumowaniem spotkania w PSP nr 1 był apel naszych funkcjonariuszy o zwrócenie uwagi przez rodziców na ilość poświęconego czasu swoim dzieciom, chociażby poprzez rozmowy o problemach i radościach.

– Dobry kontakt może uchronić dziecko przed szukaniem sposobów na odreagowanie stresu, czy też nieradzeniem sobie z młodzieńczymi problemami. Częsta rozmowa z dzieckiem na różne, nawet trudne tematy pozwoli zauważyć znaki świadczące o tym, że w życiu dziecka dzieje się coś niepokojącego.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.