home
Advertisement

Muzyczny spływ Wisłą…

  • Napisany przez:
  • Skomentuj
  • Pin it

Już po raz kolejny w Publicznej Szkole Podstawowej w Gąsawach Rządowych odbyło się spotkanie z Marcinem Jóźwikiem i jego „Wędrującą filharmonią”. Tym razem tematem przewodnim był „Muzyczny spływ Wisłą”. Zabawę muzyk rozpoczął od piosenki „Córka rybaka” opowiadającej o miłości górala do pięknej dziewczyny z krainy mazurskich jezior. W dalszą podróż w kierunku morza wyruszyliśmy z…

Już po raz kolejny w Publicznej Szkole Podstawowej w Gąsawach Rządowych odbyło się spotkanie z Marcinem Jóźwikiem i jego „Wędrującą filharmonią”.

Tym razem tematem przewodnim był „Muzyczny spływ Wisłą”. Zabawę muzyk rozpoczął od piosenki „Córka rybaka” opowiadającej o miłości górala do pięknej dziewczyny z krainy mazurskich jezior. W dalszą podróż w kierunku morza wyruszyliśmy z piosenką „Ach jak przyjemnie”, w jej rytmie w wyobraźni podróżowaliśmy rozkołysanymi kajakami. Nie zabrakło również tradycyjnego świętojańskiego puszczania wianków na wodzie i zabawy przy piosence „Wiła wianki”.

Na zakończenie wsiedliśmy na „Parostatek” wspólnie z Krzysztofem Krawczykiem i zakończyliśmy muzyczną podróż wzdłuż naszej Wisły. Organizacją spotkania zajęła się Agnieszka Szpara.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud