Podejrzany o zabójstwo z kryminalną przeszłością

flash Paragraf

W jego bogatym CV nie brak kryminalnych akcentów… Na świat przyszedł w 1956 roku. Zawód wyuczony: krawiec. Mając nieco ponad 20 lat, po raz pierwszy wszedł w konflikt z prawem.

Z analizy, znajdującego się w sądowych aktach, wyciągu z Krajowego Rejestru Karnego wynika, że nazwisko 61-latka pojawia się w ponad 20 sprawach! We wszystkich z nich, mężczyzna uznawany był za winnego zarzucanych mu czynów. Ten najpoważniejszy – zarzut zabójstwa 22-latka, X. usłyszał pod koniec października br. w Prokuraturze Rejonowej w Szydłowcu. Ciało, poszukiwanego przez matkę, młodego mieszkańca gminy Mirów, policjanci odnaleźli w wykopanym w ziemi dole, na terenie posesji, w której mieszkał podejrzany.

Z literą „R”

Przy jego nazwisku, śmiało można postawić literę „R”, w nomenklaturze więziennej oznaczającą recydywistę. Karany był wielokrotnie, m.in. przez Sądy Rejonowe w Radomiu, Przysusze, Rybniku, Rzeszowie, Szydłowcu i w Starachowicach.

26 maja 2008 r., przez szydłowiecki Sąd Rejonowy został skazany na rok pozbawienia wolności za posiadania narkotyków (morfina,  amfetamina) i prowadzenie peugeota, będąc pod wpływem środka odurzającego.

 

Narkotyki i broń…

W styczniu 2010 r., po kilku rozprawach, w starachowickim Sądzie Rejonowym zapada wyrok. Mężczyzna zostaje uznany winnym tego, że 4 grudnia 2008 r. w Wielkiej Wsi ( gm. Wąchock), w ciągu 5 lat od odbycia kary co najmniej 6 miesięcy pozbawienia wolności, posiadał przy sobie substancje psychotropowe w postaci LSD (…) i na początku czerwca 2009 r. w Osinach  (gm. Mirzec), a także Mirowie, posiadał znaczne ilości środków odurzających i psychotropowych (m.in. konopi i amfetaminy). (…) Podczas zatrzymania w lesie w Osinach, w jego fordzie escorcie, między siedzeniami znaleziono broń palną (pistolet samodziałowy kaliber 7,65 mm wytworzony na bazie gazowego Blow Magnum, na który nie miał zezwolenia) i amunicję (4 naboje pistoletowe).

 

 Łamał zakazy i pijany kierował

Lista czynów okazała się jednak dłuższa. 3 stycznia 2009 r. w Mircu, mężczyzna nie stosował się do orzeczonego przez Sąd Rejonowy w Szydłowcu, zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres 2 lat, jechał volvo pod wpływem alkoholu (ok. 1 promil w organizmie). Łącznie orzeczono w stosunku do niego karę 2 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec lipca 2015 r., trafia ponownie przed oblicze wymiaru sprawiedliwości. Miejscem rozprawy był Sąd Rejonowy w Starachowicach. Przyczyna z jakiej tam się znalazł?…

6 marca 2015 r. w Mircu Podborki, nie stosował się do orzeczonego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi. Także i w tym przypadku, zostaje uznany winnym. Kara to pół roku pozbawienia wolności, w zawieszeniu na 3 lata i 500 zł grzywny, jaką musi zapłacić.

Kolizja oprócz zabójstwa

Głośna sprawa zabójstwa, to nie koniec kłopotów, w jakie wpakował się X.  Niebawem w starachowickim sądzie odbędzie się następna rozprawa z jego udziałem. Pod koniec października Prokuratura Rejonowa sporządziła akt oskarżenia, za spowodowanie 22 lipca 2017 r. w Tychowie Starym drogowej kolizji. Spowodował ją  kierując w stanie nietrzeźwym (ok. 1 promil) fordem mondeo. Ponadto z policyjnych ustaleń wynika, że „nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, aktualnej polisy OC samochodu,nie miał również dowodu rejestracyjnego, ani badań technicznych”(…)

 

 Poczeka na wyrok

Policjantka, która wyjaśniała okoliczności zdarzenia, kilkakrotnie próbowała skontaktować się ze sprawcą kolizji. Jak ustaliła, auto, jakim jechał wówczas M. zarejestrowane jest na kobietę. W bazie danych szybko ustaliła, że mężczyzna był uprzednio karany m.in. właśnie za łamanie sądowych zakazów. W sierpniu, w końcu udało jej się z nim porozmawiać. 61-latek twierdził, że przebywa w Warszawie. Dodał, że jest właścicielem auta, a umowa kupna sprzedaży pojazdu została mu skradziona i nie pamięta od kogo kupił samochód.

Granie na nosie policji skończyło się z chwilą, kiedy X. zatrzymano w sprawie zabójstwa. Prokuratura Rejonowa w Starachowicach, wiedząc gdzie można go znaleźć, wykorzystała fakt aresztowania. X.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.