Świętowali niepodległość

Oświata

Podobnie jak w latach ubiegłych, w Publicznej Szkole Podstawowej z Oddziałem Przedszkolnym im. Marii Konopnickiej w Pawłowie odbyły się patriotyczne uroczystości.

–  Okolicznościowa, uroczysta akademia zapoznała uczniów klas młodszych, a przypomniała i utrwaliła uczniom klas starszych jak duże znaczenie ma Święto Niepodległości w historii Polski. Podczas uroczystości przybliżono historyczne fakty, związane z odzyskaniem niepodległości przez nasz kraj po 123 latach zaborów i nieobecności na mapie – poinformowali organizatorzy szkolnej uroczystości.

– Piękne patriotyczne wiersze skłaniały do chwili zadumy i refleksji, a pieśni żołnierskie i legionowe pozwoliły nie tylko uczestnikom akademii, ale również uczniom i pozostałym widzom na chwilę wzruszeń. Uzupełnieniem scenariusza była prezentacji multimedialna ukazująca postacie, obrazy i mundury żołnierzy z okresu działań niepodległościowych. Akademia zakończyła się odśpiewaniem hymnu narodowego – poinformowała TYGODNIK Monika Adamczyk z PSP w Pawłowie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.