home
Advertisement

Świętowali niepodległość

  • Napisany przez:
  • Skomentuj
  • Pin it

Podczas uroczystej akademii w przededniu Narodowego Święta Niepodległości, w pawłowskiej podstawówce przypomniano ważne w polskim „patriotycznym kalendarzu” – wydarzenia sprzed 99 lat.…

Podobnie jak w latach ubiegłych, w Publicznej Szkole Podstawowej z Oddziałem Przedszkolnym im. Marii Konopnickiej w Pawłowie odbyły się patriotyczne uroczystości.

–  Okolicznościowa, uroczysta akademia zapoznała uczniów klas młodszych, a przypomniała i utrwaliła uczniom klas starszych jak duże znaczenie ma Święto Niepodległości w historii Polski. Podczas uroczystości przybliżono historyczne fakty, związane z odzyskaniem niepodległości przez nasz kraj po 123 latach zaborów i nieobecności na mapie – poinformowali organizatorzy szkolnej uroczystości.

– Piękne patriotyczne wiersze skłaniały do chwili zadumy i refleksji, a pieśni żołnierskie i legionowe pozwoliły nie tylko uczestnikom akademii, ale również uczniom i pozostałym widzom na chwilę wzruszeń. Uzupełnieniem scenariusza była prezentacji multimedialna ukazująca postacie, obrazy i mundury żołnierzy z okresu działań niepodległościowych. Akademia zakończyła się odśpiewaniem hymnu narodowego – poinformowała TYGODNIK Monika Adamczyk z PSP w Pawłowie.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud