Policjanci uczniom podstawówki przypominali

Paragraf

To profilaktyczne spotkanie, które zorganizowano w Publicznej Szkole Podstawowej w Krogulczy Suchej odbyło się w ramach akcji „Bezpieczna Droga do Szkoły” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny”, której patronem honorowym jest minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.

– W ubiegłym tygodniu, dzielnicowy gminy Orońsko sierż. szt. Łukasz Barszcz, wspólnie z policjantami z Zespołu Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii  KPP w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny” przypomnieli uczniom zasady bezpieczeństwa oraz przybliżyli pracę policjantów.

– Podczas prelekcji funkcjonariusze KPP mówili m.in. o zasadach bezpieczeństwa w drodze do szkoły i podczas powrotu do domu. Omówili także zasady podróżowania samochodem oraz korzystania z kasków podczas wycieczek rowerowych z rodzicami. Przypomnieli również jak ważne dla bezpieczeństwa na drodze jest noszenie elementów odblaskowych. Zainteresowanie uczniów wzbudziło wyposażenie, jakie w codziennej służbie wykorzystują policjanci i z tą tematyką związane były pytania uczniów, na które odpowiedzi udzielali policjanci  – poinformowała st. sierż. Marlena Skórkiewicz, rzeczniczka prasowa policyjnej komendy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.