Wiara i tradycja

Szydłowiec

W orszaku, którego pomysłodawcą i koordynatorem jest ks. Andrzej Kania aktywnie uczestniczyć będzie szydłowiecka młodzież, nie tylko z miejscowych szkół. Na długo przed świętem Trzech Króli do orszaku przygotowywała się młodzież, uczniowie z szydłowieckich szkół i przedstawiciele innych środowisk. Przygotowywano orszakowe przebrania i okolicznościowe dekoracje.

Szydłowiecki orszak będzie jednym z ponad 300, które przejdą w innych miastach i miasteczkach w całej Polsce. W ten sposób mieszkańcy, głównie młodzież ale także dorośli oddadzą hołd nowo narodzonemu Jezusowi, Królowi Wszechświata, którego – według tradycji – w betlejemskiej stajence odwiedzili mędrcy lub królowie, reprezentujący cały ówczesny cywilizowany świat

Po wtorkowej mszy w szydłowieckiej farze, która rozpocznie się o godz. 10.30 Orszak Trzech Króli zbierze się na Rynku Wielkim (około godz. 11.30). Po jego sformułowaniu, nastąpi rozdanie koron i śpiewników. Potem będzie uroczyste przywitanie Trzech Królów. Zaprezentowana też będzie scena w pałacu Heroda.

Pierwszy szydłowiecki Orszak Trzech Króli wyruszy z rynku i przejdzie ulicami: Radomską, Zamkową, Sowińskiego i Kąpielową i z powrotem wróci na Rynek Wielki.

– Niewątpliwą atrakcją będzie udział wielbłądzicy z cyrku Arena i koni z pałacu Manor House w Chlewiskach. Przewidziane są też słodkie niespodzianki a także korony, śpiewniki i gadżety dla najmłodszych. W imieniu parafii św. Zygmunta w Szydłowcu serdecznie zapraszamy. Zachęcamy wszystkich do udziału w szydłowieckim Orszaku Trzech Króli. Pokażmy nasze przywiązanie do tradycyjnych wartości, które budowały cywilizację europejską i kulturę polską – zachęca ks. Andrzej Kania.