Bez znieczulenia

flash Szydłowiec

Przed nieudanym życiem, niespełnionymi nadziejami, kompleksami, poczuciem krzywdy, rzeczywistością, w której tak trudno się odnaleźć. To świat nieszczęśliwych ludzi, którzy zgotowali sobie rodzinne piekło. Świat skazany na trwanie, bez szans na ucieczkę.

To świat Laury, kalekiej dziewczyny wychowanej w rozbitej rodzinie, wrażliwej, sparaliżowanej przez nieśmiałość, która uniemożliwia jej normalne kontakty z ludźmi.

To świat jej brata Toma, znudzonego rutyną pracy w fabryce, marzącego o karierze poety. To także świat ich matki Amandy, porzuconej przez męża, pogrążonej we wspomnieniach, rozpaczliwie samotnej kobiety, która z miłości terroryzuje najbliższych.

Amanda marzy o lepszej przyszłości dla swoich dzieci, dlatego Tom, ciężko harujący na utrzymanie domu, powinien – według niej – awansować, Laura – znaleźć męża. Zwłaszcza zamęście córki staje się dla znerwicowanej matki prawdziwą obsesją. Wymusza w końcu na synu obietnicę, że ten pozna siostrę z odpowiednim mężczyzną. Tom zaprasza na kolację swojego kolegę z pracy… Czym zakończy się to spotkanie?

„Szklana menażeria” jest jednym z najpiękniejszych dramatów Tennessee Williamsa. Wciągającym od pierwszej minuty. Subtelnym, wypełnionym poetycką wyobraźnią, ale niesłychanie przenikliwym. Miejscami wręcz brutalnym. Bez znieczulenia. Fascynująca, piekielnie mocna literatura.

Zapraszamy Państwa na „Szklaną menażerię” w reżyserii  Katarzyny Deszcz – wzruszającą opowieść o nierealnej tęsknocie za światem, w którym wszystko jest piękne i w którym spełniają się marzenia. Czy z krainy szklanych figurek uda się bohaterom odnaleźć drogę do realnego świata żywych ludzi?

Na spektakl „Szklana menażeria” zapraszamy: 08.05.(piątek), 09.05. (sobota) i 10.05. (niedziela) godz. godz. 19,  Scena Kameralna.

 

Brak możliwości komentowania.