Wystawa, spektakl i wspomnienia

0
22

Zasadniczym celem różnorakich przedsięwzięć organizowanych w ramach Międzynarodowej Nocy Muzeów „jest popularyzacja kultury i prezentacja zjawisk artystycznych jak największej liczbie zwiedzających”. Instytucje, nie tylko muzea, organizują specjalne pokazy i spotkania oraz udostępniają zwiedzającym (najczęściej za darmo) swoje placówki do późnych godzin nocnych.

 

Poplenerowe obrazy i benefis

– W sobotę 16 maja zapraszamy na wyjątkową „Noc na zamku” w Szydłowcu. To już piąta edycja tej imprezy w naszym mieście, która odbywa się w ramach Międzynarodowej Nocy Muzeów. Rozpocznie się o godz. 18 wystawą obrazów, które powstały podczas szydłowieckich Plenerów Malarskich im. A. Maleckiego, w latach 2005 – 2013. Natomiast o godz. 20 zapraszamy do sali kameralnej zamku na wyjątkowy spektakl – Benefis szydłowiecki „Wiosna kobiety po przejściach”. Ponadto w Galerii „Kaplica Zamkowa” można będzie obejrzeć wystawę malarstwa Tomasza Wałęgi, wypić aromatyczną herbatę czy kawę oraz zakupić książkę „To nasze życie…” Wspomnienia mieszkańców Szydłowca i okolic – zachęca Agnieszka Sobutka – Klepaczewska z Szydłowieckiego Centrum Kultury i Sportu – Zamek.

 

 Zaprezentują ośmioletni dorobek

– W trakcie dotychczasowych 8 plenerów zgromadziliśmy ponad 100 prac, zarówno artystów profesjonalnych jak i amatorów pochodzących z różnych stron Polski a także z Włoch, Chorwacji czy Grecji. Na „nocnej wystawie” zaprezentujemy obrazy , które powstały podczas szydłowieckich plenerów, w latach 2005 – 2013. Część z tych prac zostanie wystawiona do sprzedaży, po niewygórowanych cenach – poinformowała przedstawicielka SCKiS-Zamek.

„Wiosna kobiety po przejściach”Agnieszka Sobutka – Klepaczewska z Szydłowieckiego Centrum Kultury i Sportu – Zamek. – „Wiosna kobiety po przejściach”, to spektakl w pełni przygotowany i zagrany przez mieszkańców naszego miasta.- Śpiewać, recytować oraz prezentować aktorskie talenty będą: Agnieszka Banaszczyk, Ryszard Dudek, Marek Dziuba, Teresa Dziwirek, Barbara Gadowska, Zuza Gadowska, Krystyna Grzesiuk, Aneta Furmańska, Maria Jost Prześlakowska, Martyna Książek,Włodzimierz Kurzępa, Jerzy Minuczyc, Dominika Orman, Marzanna Olszewska, Tomasz Pałka, Aleksandra Piwońska, Tadeusz Pobideł, Agnieszka Sobutka – Klepaczewska, Tadeusz Strzecha, Kinga Szymkiewicz, Wiesław Warchoł, Wojciech Wdowski, Beata Wójcik i Andrzej Woda. Wykonawcom towarzyszyć będzie zespół muzyczny: Magdalena Jerzak, Grzegorz Jerzak, Antoni Jerzak, Maciej Kapturski, Cezary Szymkiewicz, Janusz Pietrzyk i Zuza Gadowska. Scenariusz i reżyseria – Włodzimierz Kurzępa. Kierownictwo muzyczne – Magdalena Jerzak.Wstęp na spektakl za zaproszeniem. Bezpłatne zaproszenia można odebrać w sekretariacie SCKiS od poniedziałku do piątku w godz. 8 – 16 do 14 maja br. Ilość miejsc ograniczona.