Senior na drodze

flash Szydłowiec

Już po raz dziesiąty 15 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Praw Osób Starszych,  ustanowiony z inicjatywy Międzynarodowej Organizacji Zapobieganiu Przemocy wobec Osób Starszych.

Dzień ten poświęcony jest osobom starszym, źle traktowanym, zaniedbywanym i wykorzystywanym przez swoje otoczenie.

– Ten dzień jest doskonałą okazją nagłośnienia problematyki związanej z udziałem w drogowym ruchu ludzi starszych. Warto, aby tego dnia skoncentrować się na relacjach pomiędzy uczestnikami ruchu drogowego „w sile wieku” – w pełni sprawnymi i energicznymi, a ludźmi starszymi, których naturalne ograniczenia wynikające z procesu starzenia organizmu powodują, że poruszają się wolniej i czasami „zbyt ostrożnie” – podkreślają przedstawiciele zespołu prasowego mazowieckiej policji.

Aby zapoznać  kierowców z problemem seniorów policjanci przygotowali kampanię „Senior na drodze”. Przygotowując akcję, funkcjonariusze przeanalizowali zdarzenia z udziałem osób starszych, ich zachowania na drodze i ich skutki. Warto, by z wnioskami policjantów zapoznali się zwłaszcza młodsi uczestnicy ruchu drogowego. Będzie im wówczas łatwiej zrozumieć osoby starsze i problemy, z jakimi muszą się zmierzyć, zwłaszcza na drodze.

Brak możliwości komentowania.