Jak funkcjonuje ludzki mózg

flash Orońsko

Uczestniczyli w naukowych eksperymentach i podziwiali zabytki stolicy. To tylko niektóre atrakcje wycieczki uczniów z orońskiej podstawówki.

– Klasa IVa Publicznej Szkoły Podstawowej im. J. Brandta w Orońsku z wychowawcą Moniką Boruch oraz Danutą Dolębą była na wycieczce w Warszawie. Uczniowie odwiedzili m.in. Centrum Nauki „Kopernik”, gdzie byli zachęcani do osobistego zaangażowania w poznanie i zrozumienie funkcjonowania świata. Mogli „doświadczyć” różnych dziedzin nauki. Aktywnie i twórczo szukali rozwiązań, przeprowadzali eksperymenty, czerpiąc radość z nauki. Dzięki przeprowadzonym doświadczeniom poznawali otaczający świat. Wzięli również udział w warsztatach naukowych „Jak funkcjonuje ludzki mózg” – poinformowali organizatorzy szkolnej wycieczki.

Po tych naukowych doświadczeniach czwartoklasiści z orońskiej podstawówki zwiedzali Zamek Królewski – dawną rezydencję książąt mazowieckich i późniejszą siedzibę królów.

– Wspólnie z panią przewodnik nasi uczniowie „przenosili się” w odległe czasy. Swój pobyt w stolicy zakończyli spacerem po warszawskiej Starówce – wyjaśnili przedstawiciele Publicznej Szkoły Podstawowej w Orońsku.