Plastycznie, kulinarnie i sportowo

Rozmaitości

Letnia oferta adresowana jest zarówno do dzieci jak i młodzieży. Przygotowano ją w ramach programów profilaktyczno-opiekuńczych, finansowanych ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

W czasie tegorocznych wakacji podopieczni świetlic mogą m.in. uczestniczyć w grach i zabawach oraz konkursach zarówno „pod dachem”, jak też na świeżym powietrzu. Mogą zagrać w w tenisa stołowego, badmintona oraz gry planszowe i komputerowe.W świetlicach organizowane są także dyskoteki. Dzieci ze świetlicy w Łaziskach uczestniczyły w wycieczce rowerowej nad zalew w Domaniowie.

– Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się zajęcia plastyczne. W świetlicy w Orońsku podczas zajęć dzieci malują obrazki farbami witrażowymi oraz wykonują dekoracyjne kompozycje metodą quillingu, czyli zwijania wąskich pasków kolorowego papieru. Dzieci z ciekawością uczyły się tej czynności i cieszyły z efektu swojej pracy – poinformowała TYGODNIK Halina Kaczor.

Zdolnościami kulinarnymi mogą wykazać się nie tylko najmłodsi podczas specjalnych zajęć. Poza „własnoręcznym” sporządzaniem różnych potraw,  uczą się także estetycznie przygotowywać posiłki.

Na zakończenie tegorocznych wakacji zaplanowano integracyjny wyjazd podopiecznych świetlic do kina „Helios” w Radomiu oraz dyskotekę połączoną z konkursami w świetlicy w Tomaszowie.

 

Organizatorzy dziękująW imieniu podopiecznych naszych świetlic serdecznie dziękujemy Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za przyznanie środków finansowych na realizację programu zagospodarowania wolnego czasu w okresie wakacji. Dzięki przyznanym funduszom dzieci i młodzież mogą miło i aktywnie spędzić czas w gronie rówieśników.