Wakacje z Bogiem

flash Oświata

Każdy z nas doskonale wie, że wakacje można spędzić na wiele sposobów. Chodząc po górach, żeglując na Mazurach, opalając się nad Bałtykiem czy miejscowym zalewem, jeżdżąc na wycieczki lub po prostu bawiąc się ze znajomymi. Czas letniego odpoczynku daje nam możliwość wyciszenia i naładowania baterii na zbliżający się rok szkolny czy powrót do pracy. Pojawia się jednak pytanie – gdzie w tym wszystkim możemy znaleźć miejsce dla Pana Boga? Czy wakacje z Nim nie będą po prostu… nudne?

Kościół nie jest drętwy i szary , wręcz przeciwnie – pełno w nim życia i różnorodności, a wakacje z Bogiem mogą być naprawdę niesamowitym przeżyciem, wystarczy tylko się odważyć! O prawdziwości tego stwierdzenia przekonała się 50-osobowa grupa młodzieży z parafii w Jastrzębiu, która od 18 do 28 sierpnia przeżywała rekolekcje w Bańskiej Wyżnej prowadzone przez ks. Adama Włodka.

Obóz parafialny był jednym z elementów przygotowania do zbliżających się Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Codziennie odbywały się spotkania, które miały przybliżyć grupie tematykę i nakierować ją duchowo na odpowiednie przeżycie tego wielkiego wydarzenia. Codziennie uczestniczyliśmy we mszy świętej i modlitwach, które również miały uzmysłowić niepowtarzalną okazję do otwarcia się na braci w wierze z innych krajów.

W czasie wyjazdu często chodziliśmy w góry, gdzie widząc piękno otaczającego świata zbliżyliśmy się do Boga, jeździliśmy na baseny, do kina, chodziliśmy po Krupówkach czy pielgrzymowaliśmy do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej.

Wakacje z Bogiem na pewno były nieszablonowe, bardziej wymagające niż leżenie na plaży, ale… tylko zdechłe ryby płyną z prądem!