Pomagali i kontrolowali

flash Paragraf

Te kontrolno-prewencyjne działania prowadzono w ramach dorocznej akcji „Znicz”. Od 30 października do 2 listopada funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji pełnili służbę m.in.w rejonach cmentarzy oraz na głównych ciągach komunikacyjnych.W okresie Wszystkich Świętych, corocznie bowiem zwiększa się ruch pojazdów w pobliżu nekropoli i na prowadzących do nich traktach.

– Wzmożony ruch, to zwiększone ryzyko zaistnienia wypadków drogowych. Wszędzie tam, gdzie będzie to niezbędne do utrzymania porządku i bezpieczeństwa na drogach pojawi się znacznie większa ilość patroli niż zwykle. Zadaniem funkcjonariuszy pełniących służbę, zwłaszcza w rejonie cmentarzy będzie zapewnienie wszystkim pomocy w bezpiecznym dotarciu do celu. Wszędzie tam, gdzie będzie to potrzebne, policjanci będą kierować ruchem drogowym – zapowiadała w miniony piątek sierż. Marlena Skórkiewicz z szydłowieckiej Komendy Powiatowej Policji.

Oprócz pomocy zmotoryzowanym na drogach i w bezpiecznym dotarciu do cmentarzy,  policjanci kontrolowali nie tylko trzeźwość kierowców oraz przestrzeganie przez nich drogowych przepisów.  Reagowali również na wykroczenia popełnianie przez tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego, a więc pieszych i rowerzystów.