Ten nałóg szkodzi

flash Oświata

Z okazji tegorocznego „antynikotynowego” dnia w Publicznej Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Pawłowie odbyły się prelekcje mające na celu uświadomienie i poszerzenie wiedzy uczniów o groźnych skutkach  tego nałogu. Koordynatorkami profilaktycznych przedsięwzięć były: Renata Jasik, Marta Tomczyk, Irena Sroczyńska i Monika Sobczak.

Najpierw była multimedialna prezentacja promująca zdrowy styl życia – „Palenie papierosów i jego skutki dla organizmu człowieka”. Oprócz tego uczniowie przygotowali plakaty, przestrzegające przed szkodliwym dla zdrowia paleniem  papierosów, które zostały rozwieszone w świetlicy szkolnej. Przygotowano również ścienną gazetkę.

– Podczas tej profilaktycznej akcji uczniowie poznali negatywne skutki palenia tytoniu i ich wpływ na organizm człowieka oraz skład substancji chemicznych znajdujących się w papierosach. Dzięki współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną w Szydłowcu akcja mogła trafić również do rodziców wychowanków szkoły. Otrzymali oni materiały i ulotki o szkodliwym wpływie papierosów na organizm człowieka – poinformowali TYGODNIK organizatorzy szkolnej, profilaktycznej akcji.