Nie daj się oszukać

Paragraf

W internetowej sieci jest coraz więcej portali, na których można zamieść bezpłatne ogłoszenie o sprzedaży. Niejednokrotnie te portale nie pośredniczą w transakcjach, a umożliwiają jedynie zamieszczenie ogłoszenia. Płatność i warunki odbioru towaru są uzgadniane pomiędzy sprzedającym a kupującym.

  Oszukańcze przypadki

Oznacza, to ze w takich przypadkach, kupujący realizuje transakcje wyłącznie na własne ryzyko. Dlatego przy internetowych zakupach należy zachować szczególną ostrożność.

Policjanci z naszego regionu otrzymują coraz więcej zgłoszeń o internetowych oszustwach.

 

Musimy uważać

Coraz więcej  z nas robi zakupy w  internecie, korzystając  przy tym z różnego rodzaju portali ogłoszeniowych i aukcyjnych. Niestety,  w sieci internetowej też musimy uważać na oszustów.

Potwierdzają to przypadki z naszego terenu. Przy okazji internetowej transakcji oszukali zostali m.in. mieszkańcy Szydłowca, gminy Chlewiska i Orońska.

 

 Sprawdzajmy wiarygodność

– Nie dajmy się oszukać, nie kupujmy towarów podejrzanie tanich. Starajmy się jak najdokładniej sprawdzić naszego sprzedającego, korzystając przy tym z różnych sposobów, jak chociażby poprzez „wrzucenie” do wyszukiwarki internetowej imienia i nazwiska lub jego numeru telefonu kontaktowego. Postarajmy się także ustalić jak najwięcej informacji o oferowanym towarze i jego aktualnej cenie rynkowej. Jeżeli już zdecydujemy się na kupno wybranego towaru, to najlepiej wybierzmy formę zapłaty przy jego odbiorze, nie przelewajmy wcześniej pieniędzy na konto oferenta – ostrzegają funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji.