Zdrowotne szkolne warsztaty

flash Oświata

W Publicznej Szkole Podstawowej im. Józefa Brandta w Orońsku odbyło się spotkanie z redaktorem „Bułeczką”, w rolę którego wcielił się Marek Mioduszewski. Prowadzi on warsztaty w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Dieta kanapkowa smaczna i zdrowa”.

Gośćmi warsztatowego spotkania w orońskiej podstawówce byli: Jarosław Gajda, prezes Fundacji na Rzecz Wspierania i Promocji Piekarstwa i Cukiernictwa, wójt gminy Orońsko Henryk Nosowski, skarbnik gminy Diana Czubak oraz przedstawiciele Rady Rodziców.

– Popularny pan Bułeczka, ekspert od spraw żywienia przybył na spotkanie w celu edukowania dzieci i dorosłych w zakresie prawidłowego odżywiania. Po prelekcji i obejrzeniu filmu pt. „Dieta kanapkowa smaczna i zdrowa” dzieci odpowiadały na pytania związane ze zdrowym odżywianiem. Następnie uczniowie oraz goście komponowali według własnego pomysłu smaczne i zdrowe kanapki. Pyszne pieczywo oraz pozostałe produkty spożywcze dla wszystkich uczniów naszej szkoły sponsorował Leszek Głogowski,  właściciel piekarni w Orońsku. W imieniu całej społeczności szkolnej serdecznie dziękujemy za życzliwość i zaangażowanie – poinformowali TYGODNIK organizatorzy szkolnego, zdrowotnego spotkania w orońskiej PSP.