Mróz może zabić…

flash Szydłowiec

Chłodna i mroźna aura jest szczególnie niebezpieczna dla bezdomnych. Noc spędzona w ujemnej temperaturze na parkowej ławce czy też w opuszczonej ruderze może skończyć się tragicznie. Dlatego policjanci apelują: – Jeśli spotkasz bezdomnego potrzebującego pomocy, nie przechodź obojętnie. W mroźne noce o tragedię bowiem nietrudno.

 

Aby nikt nie zamarzł

Podobnie jak w latach ubiegłych, w okresie zimowym, kiedy zwłaszcza wieczorami i nocą zdarzają się coraz niższe temperatury, pojawia się realne zagrożenie dla zdrowia i życia z powodu wychłodzenia organizmu.

– Uwzględniając doświadczenia z lat ubiegłych nasi policjanci prowadzą działania prewencyjne, zapobiegające temu zjawisku. W codziennej służbie patrolowej nasi funkcjonariusze sprawdzają miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne, nadużywające alkoholu, potrzebujące pomocy. Również nasi dzielnicowi w czasie obchodu swojego rejonu będą docierać do osób, które z racji swojego wieku, samotności, niezaradności, bądź trudnej sytuacji materialnej mogą stać się potencjalnymi ofiarami na skutek wychłodzenia organizmu. W przypadku ustalenia takich osób, nasi funkcjonariusze będą informować ośrodki pomocy społecznej  i udzielać im doraźnego wsparcia w razie pilnej konieczności – wraz z nadejściem  okresu zimowego informowała sierż. Marlena Skórkiewicz z Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu.

 

Szydłowieccy policjanci zachęcają

Te działania będą kontynuowane do końca tegorocznej zimy. Ale trzeba również pamiętać, że skuteczność prewencyjnych, policyjnych działań, uzależniona jest także od aktywności i wrażliwości mieszkańców.

– Dlatego apelujemy o informowanie policji lub instytucji pomocowych o osobach, które takiej  „zimowej” pomocy potrzebują – zachęcają szydłowieccy policjanci.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nie bądź obojętny

Reagujmy na zimowe problemy nie tylko osób bezdomnych. Ale również samotnych, starszych i życiowo niezaradnych.

Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz – z powodu śniegowych opadów i sporych mrozów mogą potrzebować naszej pomocy.
Widząc osobę narażoną na wychłodzenie, pomóżmy jej nie bądźmy obojętni. Pamiętajmy, że jeden telefon (pod numer- 112 lub 997) może uchronić od wychłodzenia i uratować czyjeś życie.