Feryjne wyjazdy pod nadzorem

flash Paragraf

Korzystając z niej można szybko i w łatwy sposób sprawdzić informacje o autobusie lub autokarze, którym planowana jest podróż. Wystarczy wpisać numer rejestracyjny autobusu, aby dowiedzieć się m.in. czy ma ważne ubezpieczenie OC oraz obowiązkowe badanie techniczne.Ta praktyczna e-usługa dostępna jest pod adresem www.bezpiecznyautobus.gov.pl

Ponadto policja i inspekcja transportu drogowego sprawdzać będą stan techniczny autokarów, trzeźwość kierowców oraz ich uprawnienia do prowadzenia pojazdów.

Podobnie jak w latach ubiegłych rodzice, czy też organizatorzy wyjazdów chcący upewnić się co do bezpieczeństwa zimowego transportu dzieci, powinni kontaktować się z Komendą Powiatową Policji w Szydłowcu na kilka dni przed planowanym wyjazdem i uzgodnić termin kontroli przesyłając informacje pisemną na fax 048 6177245 lub kontaktując się telefonicznie z naczelnikiem Wydziału Ruchu Drogowego  Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu podinsp. Markiem Gawinem pod numerem 048 6177230.

Policjanci sprawdzą stan techniczny autobusu oraz zbadają stan trzeźwości kierującego. Na terenie działania szydłowieckiej KPP wyznaczono miejsca do kontroli autobusów: Szydłowiec, ul. Kościuszki parking na wysokości placu pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego; ul. Kościuszki parking przy Parku Niepodległości; parking przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji; Orońsko parking przy trasie E-7 i PSP.