Zimowa oferta dla dzieci

flash Kultura

– W feryjnym okresie dla dzieci i młodzieży codziennie pracowały świetlice w Chlewiskach, Hucie, Skłobach, Stefankowie, Woli Zagrodniej, Załawie, Broniowie, Ostałówku i w Pawłowie. Każda z placówek kulturalnych zaplanowała ciekawy program. Zainteresowani mieli do wyboru różnorodne zajęcia w zależności od swoich zainteresowań i upodobań. Instruktorki świetlic przygotowały atrakcyjną ofertę zajęć plastycznych, wokalno- muzycznych, informatycznych i relaksacyjnych – zapewniają przedstawiciele Gminnego Ośrodka Kultury.

W świetlicach dzieci przygotowywały kartki okolicznościowe z okazji Dnia Babci i Dziadka, które wręczyły  podczas uroczystego spotkania z okazji tego święta w Domu Kultury w Chlewiskach. Zaprezentowali się również uczestnicy zajęć warsztatowych w DK. Wśród najmłodszych dużym zainteresowaniem cieszyła się nauka języka angielskiego poprzez zabawę, zajęcia ruchowe ” Baw się razem z nami” oraz zajęcia muzyczne. Młodzież grała w ping-ponga, a dzieci uczyły się gry w szachy pod kierunkiem Dariusza Żurka. 70- osobowa grupa dzieci miała możliwość spędzić swój wolny czas, uprawiając zimowe dyscypliny sportu. Było to możliwe dzięki instruktorom, którzy w drugim tygodniu ferii, zorganizowali wycieczkę na lodowisko do Skarżyska Kamiennej.

– Uczestnicy zajęć świetlicowych podczas ferii zmagali się z różnymi konkurencjami i zadaniami. Począwszy od zabaw ruchowych, gier świetlicowych, planszowych, karcianych, kończąc na zajęciach plastycznych, m.in. orgiami, kolorowankach, wyklejankach, figurkach z masy solnej. Pojawiły się puzzle, wykreślanki i zagadki. W czasie ferii dzieci brały udział w zajęciach decoupage ( świetlica w Hucie, Woli Zagrodniej), wykonywały ozdoby na zabawy karnawałowe, które odbyły się we wszystkich świetlicach, Dużym zainteresowaniem cieszyła się ” choinka” w Domu Kultury w Chlewiskach, w której uczestniczyło około 60 dzieci. Dla wszystkich przygotowane zostały paczki, które wręczył Mikołaj. Podczas „choinki” były zorganizowane też liczne konkursy. Każdy uczestnik otrzymał nagrodę. Dzięki sponsorom – radnym gminnym ( Robert Gałązka i Albert Kijak) dzieciom przygotowano słodki poczęstunek oraz nagrody dla zwycięzców konkursów – poinformowali przedstawiciele Gminnego Ośrodka Kultury.