Religijnie, świątecznie i ludowo

0
6

Organizatorzy zapraszają na doroczny Kiermasz Wielkanocny.

Odbędzie się on w Niedzielę Palmową, 20 marca br. na szydłowieckim rynku. Patronat nad tą doroczną imprezą objęli ordynariusz radomski, ks. biskup Henryk Tomasik i marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik. Patronem medialnym jest również nasz TYGODNIK.

Początek imprezy o godz. 9. Oficjalne i uroczyste otwarcie zaplanowano o godz. 11.40. Po poświęceniu wielkanocnych palm odbędzie się tradycyjna procesja z figurą Chrystusa na osiołku. O godz. 12 rozpocznie się uroczysta msza w kościele pod wezwaniem św. Zygmunta. Uczestniczyć w niej będzie chór „Gaudium Canti”.

Po uroczystościach religijnych przewidziano m.in. rozstrzygniecie plebiscytu kiermaszowej publiczności na „Najpiękniejszą palmę”. Oprócz tego na plenerowej scenie wystąpią: „Zespół Rodzinny” z Korzyc, „Zdziechowianki”, „Kumosie” z Sadku, Zespół  Śpiewaczy z Chustek i „Ostałki” z Pawłowa.

– Podobnie jak w latach poprzednich tego dnia na szydłowieckim rynku będzie można kupić wyroby rękodzieła. Można będzie również wziąć udział w wielkanocnych konkursach i posłuchać miejscowego folkloru – zachęcają organizatorzy.