„Ucywilizować” obrzeża zalewu

flash Jastrząb

– Tama i sam zalew w Jastrzębiu wyglądają naprawdę bardzo ładnie i imponują swoją wielkością, przynajmniej „na skalę” naszego powiatu. Ale otoczenie tego malowniczo położonego zbiornika – pozostawia jeszcze wiele do życzenia. Dotyczy to nie tylko rekreacyjnej infrastruktury – podkreślają nasi czytelnicy.

– Plany oczywiście są. Naszym zdaniem plenerowa scena powinna być w innym miejscu. Nad zbiornikiem powinny być również porządne i estetyczne toalety. W sezonie potrzebne są także prysznice dla korzystających z wodnych kąpieli.  Chcemy obrzeża naszego zalewu bardziej „ucywilizować”. Ale na to potrzebne są pieniądze. Wiadomo, że w naszym samorządowym budżecie bardzo trudno je znaleźć nawet na najpilniejsze potrzeby. Dlatego fundusze na zalewowe zamierzenia będziemy się starać pozyskać z zewnątrz – stwierdził w rozmowie z TYGODNIKIEM wójt gminy Jastrząb, Andrzej Bracha.

Z jastrzębskiego zbiornika chętnie korzystają liczni wędkarze, nie tylko z terenu jastrzębskiej gminy. Przyjeżdżają tu nawet  miłośnicy  rekreacyjnego wędkowania z Radomia. Podobnie jak w roku minionym, czynione są starania aby w okresie wakacyjnym na miejscowym zalewie uruchomić strzeżone kąpielisko.