Złodziej aresztowany w Krakowie

flash Paragraf

Dociekania szydłowieckich „kryminalnych” zaowocowały zatrzymaniem złodzieja „oświetleniowych” akumulatorów. Skradziono je z budowlanego zaplecza modernizowanej na terenie naszego powiatu krajowej „siódemki”.

Modernizowana obecnie krajowa „siódemka” to wielki plac budowy, pełen różnego rodzaju nie tylko budowlanych pojazdów i urządzeń. Nic więc dziwnego, że to  „sprzętowe zaplecze”, po godzinach pracy drogowych robotników, bywa niekiedy „penetrowane” przez złodziei…

– Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu pracowali nad sprawą kradzieży akumulatorów, które zasilały awaryjne oświetlenie w rejonie budowanej drogi ekspresowej S-7. Dzięki pracy operacyjnej nasi „kryminalni” ustalili podejrzanego o te kradzieże oraz uzyskali informację, że przebywa on na terenie Krakowa. Ustalenia  naszych funkcjonariuszy potwierdziły się w pełni – poinformowała sierż. Marlena Skórkiewicz z szydłowieckiej KPP.

Podejrzanego o te akumulatorowe kradzieże policjanci z Szydłowca zatrzymali w miniony poniedziałek w Krakowie. Jest to 32-letni mieszkaniec województwa lubelskiego, pracujący  jako kierowca samochodu ciężarowego

–  Jeżdżąc krajową „siódemką” wiedział, gdzie prowadzone są prace budowlane.W chwili zatrzymania przy mężczyźnie funkcjonariusze znaleźli, pochodzący z kradzieży akumulator. Podejrzany został osadzony w policyjnym areszcie. Przedstawiono mu zarzut kradzieży z włamaniem. Mężczyzna przyznał się do popełnienia przedstawionego zarzutu oraz 19 innych kradzieży akumulatorów, które następnie sprzedawał w punktach skupu złomu. Za to przestępstwo może mu grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności – wyjaśniła przedstawicielka Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu.