Sukcesy sportowe gimnazjalistów z Orońska

flash Sport

8 kwietnia w Jedlińsku odbyły się Międzypowiatowe Mistrzostwa Regionu Radomskiego w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt. Reprezentantki Publicznego Gimnazjum w Orońsku jako mistrzynie powiatu szydłowieckiego zajęły w swojej kategorii 8 miejsce.

12 kwietnia w Jastrzębiu udział naszych gimnazjalistek w Mistrzostwach Powiatu Szydłowieckiego w indywidualnych biegach przełajowych zakończył się dwoma medalami dziewcząt klas trzecich: 2 miejsce zajęła Natalia Banaśkiewicz, zaś 3 – Ewelina Sieczkowska, a dziewięciu dalszych uczniów zakwalifikowało się do Międzypowiatowych Mistrzostw Regionu Radomskiego, które następnie odbyły się 14 kwietnia w Jedlińsku, gdzie Natalia Banaśkiewicz w swojej kategorii zajęła 7 lokatę.

Zwycięstwem uczniów Publicznego Gimnazjum w Orońsku zakończyła się rywalizacja w piłce nożnej chłopców w ramach rozgrywanych 22 kwietnia w Szydłowcu Mistrzostw Powiatu Szydłowieckiego.

Kolejnym etapem rozgrywek piłkarskich był Półfinał Międzypowiatowy XVIII Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej rozegrany 25 kwietnia w Szydłowcu. Po rywalizacji z gimnazjami z Przysuchy i Zakrzewa drużyna z naszego gimnazjum zakwalifikowała się do Finału Międzypowiatowego XVIII Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, który odbędzie się 28 kwietnia w Radomiu. Podkreślić należy iż nasi piłkarze w składzie: Wiktor Grzyb, Filip Lech, Cezary Dobosz, Kamil Kumoch, Patryk Pluta, Kacper Pielas, Piotr Mąkosa, Piotr Szymański, Miłosz Wiecheć, Kacper Szymański, Kamil Błaszkiewicz znaleźli się w gronie czterech najlepszych gimnazjów regionu radomskiego.

Opiekunami uczniów Publicznego Gimnazjum w Orońsku są nauczyciele wychowania fizycznego: Maciej Marasek oraz Leszek Boruch

.