Remontowa ofensywa…

flash Szydłowiec

Od października ubiegłego roku, były szef Miejskich Wodociągów zarządza Szydłowiecką Spółdzielnią Mieszkaniową w Szydłowcu. Nowy prezes SzSM zapowiada „ofensywę remontową” w zasobach spółdzielni. W tym roku na te przedsięwzięcia przewidziano ponad milion złotych. Z prezesem Bogdanem Grzmilem rozmawiamy nie tylko o tegorocznych zamierzeniach remontowych.

Redakcja. – Co pana zaskoczyło, po objęciu prezesowskiego fotela w Szydłowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej?…

Prezes SzSM Bogdan Grzmil. – Nie było wielkich zaskoczeń. Najważniejsze, że jako spółdzielnia nie mamy żadnych problemów finansowych.Wspólnie z Radą Nadzorczą udało nam się wygospodarować środki finansowe na remont korytarza i całej klatki schodowej w siedzibie naszej spółdzielni. Dzięki temu wygląda ona zdecydowanie inaczej. Bo poprzedni jej stan przypominał raczej lata 70 z ubiegłego wieku.

Redakcja. – Czy brak finansowych problemów oznacza, że mieszkańcy spółdzielczych bloków mogą liczyć na jakieś znaczące remontowe przyspieszenie?…

  Prezes SzSM Bogdan Grzmi. – Sądzę że tak. Ten rok będzie dość obfity w inwestycyjny przedsięwzięcia. Bo w minionym, zanim zostałem nowym prezesem w SzSM  było pod tym względem raczej ubogo. Przede wszystkim dlatego, że m.in. ze względów kadrowych nie miał się kto tym zajmować..

Redakcja. – Czy w tym roku mieszkańcy waszych spółdzielczych bloków mogą liczyć na znaczące przedsięwzięcia inwestycyjne?…

Prezes SZSM Bogdan Grzmil. – Plan tegorocznych remontów zatwierdzony jest przez Radę Nadzorczą spółdzielni. Zaczęliśmy go realizować od kwietnia br.  Na wszystkie tegoroczne zadania przeznaczymy około 1 mln złotych.  Oczywiście oprócz tego wykonywane będą jeszcze różne prace konserwacyjne (sprzątanie + konserwacja). Roboty te wykonują firmy wyłonione w tym roku w ramach, ogłoszonych przez nas nowych przetargów.

  Redakcja. – Czy zadłużenie lokatorów waszych zasobów jest wciąż, dużym finansowym problemem dla spółdzielni?

Prezes SzSM Bogdan Grzmil. – Znacznie mniejszym niż w latach przednich. Prowadzimy intensywne działania windykacyjne, wobec dłużników. I przynoszą one coraz lepsze rezultaty. W stosunku do roku ubiegłego, zadłużenie niektórych naszych lokatorów znacząco spadło. Wynika to m.in. z tego, że część nadpłat za tzw. media została naliczona na poczet ich długów. Obecnie zadłużenie członków spółdzielni wobec naszej SzSM wynosi ponad 600 tys. złotych.

Redakcja. – Czy ma pan sojuszników w swoich naprawczych działaniach w Szydłowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej?…

Prezes SzSM Bogdan Grzmil. – Współpraca z Radą Nadzorczą SzSM układa się bardzo dobrze. Rada działa już w pełnym składzie i na co dzień, z dobrym skutkiem staramy się pracować dla dobra wspólnego wszystkich, którzy zamieszkują w zasobach Szydłowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Członkowie, mieszkania i garaże

Członkowie spółdzielni, to 1350 osób.

Szydłowiecka Spółdzielnia Mieszkaniowa ma w swoich zasobach 32 bloki, w których jest 1277 lokali mieszkaniowych (ich łączna powierzchnia to 65 tys. metrów kwadratowych).

Oprócz tego SzSM dysponuje 40 lokalami użytkowymi oraz 219 garażami.