Oszuści wciąż próbują

flash Szydłowiec

W ostatnim czasie szydłowieccy „kryminalni” zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy od 85-letniej kobiety próbowali wyłudzić 35 tys. złotych.

– Policjanci z Zespołu Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu w trosce o bezpieczeństwo seniorów przygotowali plakaty, ostrzegające przed oszustami działającymi metodami „na wnuczka” czy „na policjanta”. Plakaty zostały umieszczone na tablicach ogłoszeń znajdujących się na klatkach schodowych bloków mieszkalnych, jak również w Urzędach Gmin, placówkach opieki zdrowotnej i aptekach na terenie naszego powiatu – poinformowała sierż. Marlena Skórkiewicz.

Na plakatach znajdują się wskazówki dla seniorów ostrzegające przed zachowaniami, które mogą doprowadzić do przekazania pieniędzy oszustom, a tym samym do utraty oszczędności całego życia.

– Informujmy naszych rodziców i dziadków o tym, że są osoby, które mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość i łatwowierność. Powiedzmy im jak zachować się w sytuacji, kiedy ktoś zadzwoni do nich z prośbą o pożyczenie dużej ilości pieniędzy. Zwróćmy uwagę na zagrożenie osobom starszym, o których wiemy, że mieszkają samotnie. Taka rozmowa może uchronić naszych seniorów przed utratą oszczędności całego życia – podkreśla sierż. Marlena Skórkiewicz.