Koktajle i zdrowe kanapki

Kultura

„Żyj zdrowo i baw się razem z nami”, pod takim hasłem w gąsawskiej podstawówce zorganizowano profilaktyczną akcję promującą zdrowy styl życia.

Zorganizowały ją: Jolanta Czyż i Emilia Siudak. W przygotowaniach pomagała Agnieszka Szpara. Honorowymi gośćmi tego szkolnego, profilaktycznego spotkania byli: dyrektorka Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Szydłowcu – Elżbieta Pawlak, Jolanta Kosno, a także podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 2 ze Skarżyska – Kamiennej wraz z opiekunami.

– W tegoroczną akcję włączyli się wszyscy uczniowie naszej szkoły, prezentowali hasła promujące zdrowy styl życia, przedstawiali scenki i piosenki o tematyce zdrowotnej. Udział w rozgrywkach sportowych oraz w zorganizowanych konkursach i zabawach brali także zaproszeni goście – poinformowali TYGODNIK przedstawiciele Publicznej Szkoły Podstawowej w Gąsawach Rządowych.

Uczniowie klas IV-VI przyrządzali owocowe koktajle, a dzieci z klas 0-III- zdrowe kanapki. W sprawnym przeprowadzeniu tej inicjatywy pomagali rodzice. Zebrani obejrzeli prezentację multimedialną na temat ujemnych skutków nadużywania antybiotyków, przygotowaną i przedstawioną przez dyrektorkę PSSE. Na zakończenie spotkania wszyscy uczestniczyli w kilkunastominutowym aerobiku. Po wyczerpującej gimnastyce nastąpiła degustacja wcześniej przygotowanych owocowych koktajli i zdrowych przekąsek.

Fundusze na zakup nagród dla uczestników konkursów pozyskano z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jastrzębiu.