Awans do III ligi

0
9

– Awans naszych zawodników do III Mazowieckiej Ligi Tenisa Stołowego, to historyczny sukces – podkreśla prezes Szydłowieckiego Towarzystwa Sportowego Marek Zdziech.

W sezonie 2015/2016 STS Szydłowiec występował w IV Mazowieckiej Lidze Tenisa Stołowego. Po zajęciu 1 miejsce w tabeli, uzyskał  prawo gry w barażach o III ligę. Ich korzystny wynik dał STS-owi historyczny awans.

– Zgodnie z regulaminem rozgrywek dwa pierwsze zespoły z IV ligi grupy A grają baraże na przemian z dwoma zespołami grupy B. Nasza drużyna zajmując 1 miejsce w grupie B,  trafiła na 2 drużynę grupy A czyli KU AZS SGH Warszawa. W pierwszym meczu w Warszawie był remis (7:7). W rewanżowym spotkaniu rozegranym w Szydłowcu pokonaliśmy akademików ze stolicy (8: 6.). Dzięki temu po raz pierwszy w historii Szydłowieckiego Towarzystwa Sportowego i Szydłowca awansowaliśmy do III ligi tenisa stołowego. – poinformował prezes STS Marek Zdziech.

Zawodnicy którzy wywalczyli III-ligowy awans to: Arkadiusz Radek, Grzegorz Majewski, Rafał Uciński, Marek Pyzik, Marek Zdziech, Mateusz Gąciarski, Kamil Świercz i Cezary Krupa.

W tenisowym klubie trenuje blisko 30 zawodników w różnym wieku.W obecnym sezonie STS zgłosiło do rozgrywek dwie drużyny, obie występowały w IV Lidze Mazowieckiej grupy „B”.

– Pierwszy zespół dążył do zajęcia 1 miejsca w IV lidze. Natomiast drugi miał na celu zdobycie pierwszych”szlifów” i niezbędnego doświadczenia jako bezpośredniego zaplecza pierwszej drużyny. Oba te cele zostały bardzo dobrze wykonane, za co w imieniu zarządu STS chciałbym serdecznie podziękować, szczególnie zawodnikom, ale dziękuję również sponsorom oraz wszystkim osobom i instytucjom, dzięki którym możliwe było osiągnięcie tego historycznego sukcesu – podkreśla prezes STS-u.

 

 

Do trzech razy sztuka

Marek Zdziech, prezes Szydłowieckiego Towarzystwa Sportowego. – Już dwukrotnie w poprzednich sezonach byliśmy blisko awansu do III ligi.

W sezonie 2014/2015 w meczu barażowym drużyna z Budek Piaseckich okazała się zbyt silna dla naszych zawodników. Natomiast w sezonie 2013/2014 przegraliśmy rywalizację o III ligę z zespołem LUKS Kowala zajmując w IV lidze 2 miejsce, (awansowała 1 drużyna IV ligi bezpośrednio do III ligi, właśnie Kowala.).

Jest to ogromny sukces, gdyż zawodnicy STS Szydłowiec wywalczyli awans po reaktywowaniu sekcji 10 lat temu. Pomimo wielu trudności na jakie napotkaliśmy po drodze, zarówno zawodnicy jak i zarząd podołaliśmy wyzwaniu i z tego bardzo się cieszymy.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.