Stadion zapłonął od wielkich emocji

flash Sport

Organizatorzy imprezy – wójt gminy Orońsko Henryk Nosowski, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, a także klub Oronka stanęli na wysokości zadania. – W zdrowym ciele, zdrowy duch. Niech ta maksyma przyświeca każdemu z młodych sportowców – powiedział podczas uroczystego otwarcia festynu gospodarz gminy. Jako pierwsi na murawie zameldowali się młodzi futboliści, którzy rywalizowali o główne trofeum. Najwyższy stopień podium przypadł w udziale Akademii Piłkarskiej Szydłowiec. Ekipa prowadzona przez trenera Łukasza Gołdę, w klasyfikacji końcowej wyprzedziła radomską Broń, którą w turnieju prowadził Daniel Grymuła, postać doskonale znana w lokalnym środowisku sportowym, na co dzień szkoleniowiec seniorów Oronki. Gracze z Orońska pod wodzą Leszka Borucha, okazali się najbardziej gościnni, kończąc zmagania na miejscu 3 i 4.

Z Orońska żadna z drużyn nie wyjeżdżała z pustymi rękoma. Zespoły otrzymały okolicznościowe puchary, a poszczególni zawodnicy każdego z teamów pamiątkowe medale, które wręczali Ewelina Suligowska, przewodnicząca Rady Gminy w Orońsku oraz Kamil Śledź, dzięki któremu odbył się Gminny Dzień Sportu. – Dla nas cenniejszy od nagród i upominków jest uśmiech dzieciaków. To z myślą o nich przygotowaliśmy sportowy festyn – podkreślił trener grup młodzieżowych Oronki.

Nie wyniki i miejsca, były jednak w tym przypadku najistotniejsze. Liczyła się świetna zabawa, a przede wszystkim możliwość wspólnego spotkania w gronie przyjaciół i kolegów z boiska. Mnóstwo braw od miejscowej publiczności otrzymali przedstawiciele środowiskowo-lekarskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Radomiu, którzy zaprezentowali pokaz udzielania pierwszej pomocy. – Wielu z nas zapewne nie zdaje sobie sprawy, jak ważny to element. Chętnie bierzemy udział w podobnych spotkaniach i pogadankach na temat pierwszej pomocy nie tylko w naszym regionie czy samym województwie mazowieckim, ale także na terenie kraju – powiedział Szymon, reprezentujący radomski WOPR.

Po emocjach futbolowych przyszedł czas na niespodziankę dla miłośników sportów walki. Mariusz Szymkiewicz, sensei Szydłowieckiego Klubu Karate Kyokushin Mushin wraz z podopiecznymi zaprezentowali pokaz japońskiej sztuki walki. – Chętnie odpowiedzieliśmy na prośbę organizatorów Gminnego Dnia Sportu. Imprezy takie jak ta są potrzebne. Dzięki nim młodzież może zagłębić się w tajniki także takich dyscyplin jak karate – nie szczędził miłych słów Wojciech Dobrzański, prezes klubu z Szydłowca.

Na stadionie w Orońsku wystąpili medaliści wielu zawodów krajowych i międzynarodowych. – Promocja karate, wpisana jest w strategię naszego klubu – podkreślił Dobrzański. Najmłodsi uczestnicy Gminnego Dnia Sportu mogli wziąć udział w konkursie, przygotowanym przez ratowników z Ochotniczej Straży Pożarnej z Orońska. Do pokonania był tor przeszkód. Świetnie poradzili sobie na nim nie tylko chłopcy, ale także przedstawicielki płci pięknej, które z uśmiechem na ustach kończyły rywalizację. Niewątpliwą atrakcją niedzielnej imprezy była wizyta Green Ducks Radom, drużyny futbolu amerykańskiego, która stworzona została w 2013 r. Radomskie „Zielone Kaczory” znakomicie rozpoczęły rozgrywki Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego, odnosząc dwa pewne zwycięstwa.

– Futbol amerykański to dynamicznie rozwijająca się w Polsce dyscyplina. Drużyn przybywa z roku na rok – mówił prezes Green Ducks Paweł Rybołowicz, który jak zadeklarował być może w niedalekiej przyszłości otworzy filię klubu w Orońsku. – Wszystko jest możliwe. Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje i inicjatywy – zaznaczył. Gminny Dzień Sportu zakończył pokaz Radomskiego Centrum Szkolenia Zapaśniczego Olimpijczyk. – Jesteśmy liderem w regionie, jeśli chodzi o szkolenie w tej dyscyplinie sportu. Nasi zawodnicy odnoszą sukcesy na turniejach mistrzowskich. Przed nami krajowy czempionat, w którym postaramy się powalczyć o jak najlepsze wyniki – charakteryzował szkoleniowiec radomskiego Olimpijczyka.

Turniej piłkarski żaków (rocznik 2007)
WYNIKI: Broń Radom – GKS Oronaka II Orońsko 6:1, Akademia Piłkarska Szydłowiec – Oronka I Orońsko 3:1, Broń – Oronka I 2:1, AP Szydłowiec – Oronka II 5:1, Broń – AP Szydłowiec 1:6, Oronka I – Oronka II 6:0.
KLASYFIKACJA KOŃCOWA
1. Akademia Piłkarska Szydłowiec (trener Łukasz Gołda), 2. Broń Radom (trener Daniel Grymuła), 3. Oronka I Orońsko (trener Leszek Boruch), 4. Oronka II Orońsko (trener Leszek Boruch).
SKŁAD
AKADEMIA PIŁKARSKA SZYDŁOWIEC: Adam Biegaj (bramkarz), Szymon Ruzik (kapitan), Szymon Bodo, Bartek Sroka, Bartek Jarzyński, Piotr Dulęba, Krzysztof Czerwiak, Marcin Świercz, Wojciech Parzewski, Wojtek Nowak, Daniel Pokarelli, Adrian Pytoń. Trener: Łukasz Gołda.
NAGRODY INDYWIDUALNE
Król strzelców: Szymon Bodo (AP Szydłowiec, 9 bramek). Najlepszy bramkarz: Adam Turbiarz (Broń Radom).

 

Gminny Dzień Sportu podsumowuje
KAMIL ŚLEDŹ, ORGANIZATOR IMPREZY, SZKOLENIOWIEC ORONKI OROŃSKO: – Nad organizacją takiej imprezy w gminie Orońsko, zastanawialiśmy się od dłuższego czasu. Super, że dopisała nie tylko frekwencja, ale przede wszystkim pogoda. Mieszkańcy naszej gminy mogli aktywnie uczestniczyć w życiu sportowym, a jak wiadomo sport nie tylko uczy i bawi, ale pozwala dziecku na dalszy rozwój. Kibice z zaciekawieniem obserwowali zmagania młodych futbolistów. Chłopcy swoimi umiejętnościami na boisku, udowodnili iż drzemie w nich spory potencjał. Mamy oczywiście nadzieję, że większość z nich pójdzie w przyszłości śladami najlepszych polskich piłkarzy. Gminny Dzień Sportu to jednak nie tylko futbol i wszystko to, co z nim związane. Dla gości przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji, które przypadły do gustu. Liczymy, że sierpniowa impreza na stałe wpisze się do kalendarza imprez gminnych. Przed nami kolejne, ważne wyzwanie i wydarzenie – jubileusz Oronki, który odbędzie się 10 września. Plany mamy ambitne. Szczegóły przedstawimy wkrótce.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.