Czworonogi naszymi przyjaciółmi

flash Rozmaitości

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Jastrzębiu odbyło się kolejne spotkanie pod nazwą „Wakacyjna miłość. W jaki sposób dbamy o swoich pupili”. Najmłodsi mieszkańcy gminy mogli dowiedzieć się m.in. tego jak dbać o swoich czworonogów.

Głównym tematem spotkania były zwierzęta domowe, dzieci wypowiadały się jakie zwierzęta posiadają i w jaki sposób o nie dbają. Inspiracją do zajęć była „Bajka o Piotrusiu, dzielnym Azorku i mądrej Filemonce”. Po wysłuchaniu nagrania uczestnicy odpowiadali na pytania dotyczące treści bajki. Następnie przy użyciu kart pracy rozwiązywały krzyżówki, rebusy i zadania związane z wydarzeniami z bajki.

Kolejną atrakcją dla dzieci był pokaz prezentacji multimedialnej o tytule „Pies, najlepszym przyjacielem człowieka”, który pokazał że posiadanie zwierzaka to nie tylko przyjemności i wielka radość gdy bawimy się z nim, ale to także obowiązki: codzienne spacery, regularne odżywianie, prawidłowa pielęgnacja oraz tresura. Dzieci poznały również różne rasy psów, te które niosą pomoc i rasy niebezpieczne. Na świecie istnieje wiele psów. Jedne są duże drugie są małe a jeszcze inne bardzo śmieszne.

Przed końcem spotkania uczestnicy mieli za zadanie wykonać plakat swojego pupila, dowolną techniką starały się odwzorować portret swojego przyjaciela. Po narysowaniu plakatu wykonano pamiątkową fotografię i zorganizowano smaczny poczęstunek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.