Zielone światło Sanepidu

Okolice

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny po raz kolejny w tym sezonie letnim analizował próbki wody, w której kąpią się mieszkańcy powiatu szydłowieckiego. Zagrożenia nie ma, a wypoczywający nad zalewem w Jastrzębiu mogą do woli korzystać z jego malowniczych uroków.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Szydłowcu, komunikat w tej sprawie wydał pod koniec sierpnia. Z przedstawionego uzasadnienia wynika, iż woda w jastrzębskim zbiorniku nadaje się do kąpieli.

– Próbki wody pobierane były na początku sierpnia i poddawane badaniom przez specjalistyczne laboratorium w Legionowie – poinformowała TYGODNIK Elżbieta Pawlak, szefowa szydłowieckiego Sanepidu. – Wyniki wskazują, że woda odpowiada warunkom określonym w rozporządzeniu ministra zdrowia w sprawie prowadzenia nadzoru nad jakością wody w kąpielisku i miejscu do tego wykorzystywanym. Tym samym spełnia wymagania higieniczno-sanitarne oraz metody referencyjne badań wody w kąpielisku i miejscu wykorzystywanym do kąpieli – dodaje dyrektor Pawlak.

Jednocześnie Powiatowy Inspektor Sanitarny w Szydłowcu przypomina o obowiązku organizatora. – Badania jakości wody wykonuje się każdorazowo w przypadku wzrokowego stwierdzenia zanieczyszczeń, niekorzystnie wpływających na jakość wody i mogących stanowić zagrożenie zdrowotne dla kąpiących się osób – podkreśla Pawlak.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.