Patrole na straży bezpieczeństwa

flash Paragraf

Prowadzone na terenie całego województwa mazowieckiego działania, do których przystąpili także stróże prawa z Szydłowca, miały na celu zminimalizowanie liczby zdarzeń drogowych i ich skutków, przeciwdziałanie agresywnym zachowaniom kierujących na drogach oraz zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym na głównych ciągach komunikacyjnych powiatu szydłowieckiego.

– Do najczęstszych błędów popełnianych przez kierowców należą: nieudzielenie pierwszeństwa, niezachowanie bezpiecznej odległości, niezachowanie ostrożności przy dojeżdżaniu do przejść dla pieszych, niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, przejazd na czerwonym świetle, nieprawidłowe wyprzedzanie, w tym „na trzeciego” – wylicza sierż. Marlena Skórkiewicz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu, która przypominała także o obowiązujących ograniczeniach w ruchu samochodów ciężarowych.

Miniony piątek, dla funkcjonariuszy z Szydłowca stał także pod znakiem wzmożonych działań kontrolno-represyjne pod kryptonimem „Prędkość”. – Miały one na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym na drogach powiatu szydłowieckiego, zminimalizowanie skutków zdarzeń drogowych, ograniczenie liczby wypadków z udziałem niechronionych uczestników ruchu – dodaje oficer prasowy.

– Policjanci reagowali na wykroczenia popełniane przez kierujących wykonujących manewry wyprzedzania, omijania i wymijania w sposób nieprawidłowy. Chcemy w ten sposób uświadamiać kierujących o zagrożeniach wynikających z przekraczania dozwolonej prędkości jazdy oraz niedostosowania jej do warunków ruchu – zaznaczyła sierż. Skórkiewicz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.