Przeżyjmy to jeszcze raz…

flash Rozmaitości

Instruktorki  GOK w Chlewiskach zorganizowały festyn dla dzieci ze wszystkich świetlic z terenu gminy pod nazwą „Bezpieczne wakacje”. Podczas imprezy dzieci mogły skorzystać z dmuchanej zjeżdżalni, brały udział w programie „Jeden szczególny dzień”, prowadzonym  przez animatora firmy „Lingualand”, a jeszcze inne  korzystały z kącika florystycznego , gdzie uczyły się tworzyć kwiaty z krepiny. Dla wszystkich dzieci przygotowany był poczęstunek: kiełbaska z grilla, zimne napoje oraz słodkości. Festyn  zakończył pokaz  Ochotniczej Straży Pożarnej w Chlewiskach. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza zademonstrowała udzielanie pierwszej pomocy medycznej oraz  gaszenie pożaru z użyciem piany.

W okresie wakacji Dom Kultury zapewnił zajęcia dla dzieci i młodzieży. W tym m.in.: warsztaty z wikliny papierowej  (poniedziałki i środy), wesołe wakacje z językiem angielskim (czwartek), rozgrywki szachowe oraz gry i zabawy w sali i na świeżym powietrzu. Podobne zajęcia odbywały się w pozostałych świetlicach GOK, np. w świetlicy w Pawłowie prowadzone były zajęcia plastyczne (malowanie na folii, kwiaty z bibuły itp.), warsztaty krawieckie „przytulanki” , wakacyjne zajęcia fotograficzne. W bibliotece w Chlewiskach dzieci pod koniec wakacji wykonywały pocztówkę z wakacji, natomiast filia biblioteczna Pawłów organizowała zajęcia „Czytamy wszędzie”. We wszystkich świetlicach dzieci brały udział w zajęciach z rękodzieła artystycznego, wycieczkach rowerowych, w Skłobach zorganizowano ” Dzień sportu”.

Dzięki zaangażowaniu instruktorów zostały zrealizowane liczne wycieczki krajoznawcze po Polsce, np. dzieci ze świetlicy w Skłobach odwiedziły kopalnię soli w Bochni oraz zwiedziły Kraków, natomiast z Załawy trzy dni przebywały pod opieką instruktorki  w Zakopanem. Podczas wyjazdu zwiedziły Krupówki, były na Gubałówce, nad Morskim Okiem. Około 150 uczestników wycieczki do Janowca podziwiało Magiczne Ogrody. Była to niesamowita frajda dla najmłodszych, którzy wraz z opiekunami zwiedzali pierwszy w Polsce rodzinny park tematyczny, składający się z kilkunastu krain tematycznych, do których dociera się wędrując wśród szumiących wodospadów, strumieni, kwitnących drzew, pachnących kwiatów.

Pod koniec wakacji odbyła się wspólna wycieczka ze świetlic GOK do ogrodu zoologicznego w Warszawie. Kilkugodzinny pobyt pozostanie na długo w pamięci  dzieci, podczas którego uczestnicy wycieczki mogli poznać niezwykły i piękny świat zwierząt, zobaczyć unikalne – zagrożone gatunki zwierząt. Ciekawą wycieczkę zaproponowała świetlica GOK w Pawłowie. Najmłodsze pociechy pojechały do Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie oraz  do Sandomierza . Podczas wycieczki uczestnicy mogli zwiedzić Centrum Bajki Koziołka Matołka w Pacanowie , a także  zabytki Sandomierza.

Na zakończenie wakacji każda ze świetlic zorganizowała” Pożegnanie wakacji” z ogniskiem, pieczoną kiełbaską i konkursami. Tak więc wakacje upłynęły szybko, wszyscy uczestnicy zajęć świetlicowych aktywnie spędzili wolny czas. – Szkoda, że wakacje za nami, ale i w roku szkolnym świetlice GOK zapraszają na różnorodne zajęcia. W planie: nauka gry w szachy, na gitarze, keyboardzie, warsztaty z rękodzieła artystycznego, nauka języka angielskiego poprzez zabawę – zachęcają panie z GOK.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.