Scena eksplodowała od emocji

flash Rozmaitości

Od piątku do niedzieli w zamkowych salach odbywały się zajęcia warsztatowe, które poprowadziła trójka znakomitych trenerów/ dyrygentów. Wśród nich Rhonda Adams, dyrygentka, solistka. Pochodzi z Muncie położonej w Indiana (Stany Zjednoczone). Od maja 2010 roku mieszka w Krakowie wraz z mężem Tonym oraz dwójką dzieci – Macy i Brockiem. Śpiewa w chórach gospel od 6 roku życia. Muzyka gospel zawsze była i będzie ważną częścią jej życia.

Wśród gości byli również: Jonathan Wheeler, znakomity muzyk, wokalista, który na warsztaty w Szydłowcu przyjechał z ze stanu Luizjana (USA) , a także Colin Willimas, charyzmatyczny brytyjski wokalista i dyrygent muzyki gospel z ponad trzydziestoletnim doświadczeniem muzycznym. Pracował dla BBC oraz BBC Radio 2, przygotowując programy „Songs of Praise” oraz „Gospel Train”. Koncertował z chórami The London Community Gospel Choir, The Harlem Gospel Choir, jak również uznanymi artystami gospel, takimi jak Jennifer Holliday czy Deronda K. Lewis. Związany z muzyką od 3 roku życia, w wieku 18 lat założył swój pierwszy chór kościelny, obecnie dyryguje zespołem Colin Williams & The Celebration Choir. Prowadzi liczne warsztaty gospel w Wielkiej Brytanii, Niemczech i Hiszpanii

Gościem specjalnym warsztatów była jedna z najstarszych formacji tego typu w Polsce Kraków Gospel Choir. Zespół założyła w 1999 roku Lea Kjeldsen, Dunka, od lat mieszkająca w Krakowie. Jej marzeniem było propagowanie muzyki gospel w kraju, w którym ten gatunek był mało rozpoznawalny. Jesienią 1999 roku, Lea wraz z grupą znajomych zorganizowała I warsztaty gospel w Polsce (dwudniowe zajęcia wokalne prowadzone przez instruktorów z Danii i Wielkiej Brytanii). Warsztaty wzbudziły ogromne zainteresowanie w środowisku krakowskim, czego konsekwencją było powstanie chóru Kraków Gospel Choir, którym też dyrygowała do 2011 roku.

W ciągu 11 godzin intensywnej, warsztatowej pracy, pod okiem dyrygentów, opracowane zostało 9 utworów, które uczestnicy warsztatów zaprezentowali podczas koncertu finałowego. To, co można było usłyszeć w niedzielne popołudnie na dziedzińcu zamkowym przeszło najśmielsze oczekiwania. Na scenie wystąpiło niemal 60 osób w różnym wieku i o różnym poziomie zaawansowania muzycznego. Wszyscy spisali się znakomicie.

Wspaniale spisała się również szydłowiecka publiczność, która już od samego początku koncertu dała się ponieść radości płynącej ze sceny i wspólnie z artystami niezwykle żywiołowo śpiewała i tańczyła.  W niedzielne popołudnie na koncercie, podsumowującym dwa dni pracy na warsztatach, przeszło najśmielsze oczekiwania. Udział wzięła ponad 50 osobowa grupa zapaleńców z całej Polski – nie zabrakło oczywiście reprezentantów naszego miasta i regionu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.