Muzealny hat trick

0
10

W Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom jubileuszowej X edycji konkursu „Mazowieckie Zdarzenie Muzealne – Wierzba”. O tytuł najciekawszych zdarzeń muzealnych 2015 ubiegało się rekordowo, bo aż 91 projektów z całego Mazowsza. Nagrody laureatom wręczyli marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik, członek zarządu Wiesław Raboszuk, prezes Stowarzyszenia Muzealników Polskich (oddział mazowiecki) Halina Czubaszek i prezes kapituły konkursu Bożena Żelazowska.

Wśród laureatów znalazło się Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu, które zostało uhonorowane aż w trzech kategoriach tegorocznej edycji konkursu zdobywając drugą nagrodę w kategorii „Najciekawsza wystawa zorganizowana w 2015 roku” za wystawę „Zobaczyć muzykę źródeł. Muzyka i ludowe instrumenty muzyczne w malarstwie polskim” (kurator i autor scenariusza – dr Aneta I. Oborny, koordynator wystawy – Monika Sadura). Wystawa była prezentowana od października 2015 do maja 2016 r.

– Wyróżnienie w kategorii „Najciekawsze wydawnictwo muzealne wydane w 2015 roku” za katalog wystawy „Zobaczyć muzykę źródeł. Muzyka i ludowe instrumenty muzyczne w malarstwie polskim”, autorstwa Anety I. Oborny. Katalog jest wciąż dostępny w siedzibie Muzeum – mówi Agnieszka Kleszcz, asystent muzealny Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych.

Wyróżnienie w kategorii „Najlepszy muzealny projekt otwarty zrealizowany w 2015 roku” za projekt pt. „Konserwacja instrumentów muzycznych z kolekcji muzealnej – przywrócenie ich świetności i stanu ekspozycyjnego” (koordynator projektu – Katarzyna Zedel).

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.