home

Drogowym piratom wypowiedzieli wojnę

  • Napisany przez:
  • 1 Odpowiedź
  • Pin it

Przez trzy dni, od 10 do 13 listopada policjanci z powiatu szydłowieckiego prowadzili działania pod nazwą „Listopadowy weekend”, mające na celu zapewnienie nadzoru nad bezpieczeństwem, porządkiem i płynnością ruchu na drogach powiatu.…

W ciągu dziesięciu miesięcy bieżącego roku, na terenie powiatu szydłowieckiego odnotowano 30 wypadków drogowych, w których śmierć poniosło 9 uczestników ruchu drogowego, a 29 zostało rannych. W tym okresie odnotowano także 204 kolizje. Do największej liczby wypadków ze skutkiem śmiertelnym, dochodzi na drogach krajowych i wojewódzkich, poza obszarem zabudowanym, gdzie natężenie ruchu jest duże, występują długie, proste odcinki dróg, prędkość przemieszczanych pojazdów jest duża, a styl jazdy agresywny i dynamiczny.

Według Narodowego Programu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego na lata 2013-2020 okolicznościami sprzyjającymi szczególnie wysokiemu ryzyku niebezpiecznych zachowań kierujących pojazdami w ruchu drogowym w Polsce są między innymi agresywny styl jazdy i brawura. Do najczęstszych błędów popełnianych przez kierowców należą: nieudzielenie pierwszeństwa, niezachowanie bezpiecznej odległości, niezachowanie ostrożności przy dojeżdżaniu do przejść dla pieszych, niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, przejazd na czerwonym świetle, nieprawidłowe wyprzedzanie ( w tym „na trzeciego”).

– Apelujemy do kierujących o bezpieczną jazdę. W czasie trwania długiego weekendu, mundurowi realizowali działania „Pirat STOP” oraz „STOP –Trzeźwość” – poinformowała sierż. Marlena Skórkiewicz, oficer prasowy KPP Szydłowiec. Na drogach powiatu pojawiło się więcej funkcjonariuszy, którzy kontrolowali prędkość kierujących, sprawdzali stan techniczny pojazdów, a także to czy pasażerowie mają zapięte pasy.

– Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach w głównej mierze zależy od  nas samych, dlatego apelujemy o rozwagę do wszystkich uczestników ruchu drogowego, o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, o noszenie elementów odblaskowych, a kierowcom  przypominamy by nie wsiadali za kółko pod wpływem alkoholu – dodaje sierż. Skórkiewicz.

Zobacz również

1 komentarz

  1. wynajemaut Odpowiedz

    Ostatnio byłem świadkiem wypadku na przejściu dla pieszych, potrącono dziewczynkę. Jestem tatą. Krew zalała mi całe ciało. Też lubię energiczną jazdę, ale w miejscach zabudowanych trzeba mieć świadomość, ze można kogoś pozbawić całego świata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *