Noworoczne spotkanie rzemieślników

flash Szydłowiec

Podobnie jak w latach poprzednich nasi rzemieślnicy zebrali się na noworocznym spotkaniu. Ich gośćmi byli przedstawiciele lokalnych i powiatowych władz samorządowych.

To świąteczno-noworoczne spotkanie rzemieślników odbyło się w szydłowieckiej „Lodowni”. Uczestniczyło w nim około 30 osób – właścicieli firm i przedsiębiorstw. Wśród gości byli m.in. starosta Włodzimierz Górlicki, przewodnicząca Rady Powiatu Anita Gołosz, burmistrz  Artur Ludew i przewodniczący Rady Miejskiej Artur Marek Koniarczyk. Organizatorzy spotkania to Spółdzielnia Rzemiosł Różnych i skupiający pracodawców Cech Rzemiosł Różnych w Szydłowcu.

– Na początku bożonarodzeniowego spotkania Słowo Boże odczytał i modlitwę poprowadził kapelan szydłowieckich przedsiębiorców, dziekan dekanatu szydłowieckiego ks. kan. Adam Radzimirski. Ksiądz dziekan złożył noworoczne życzenia i pobłogosławił zebranych. Życzenia składane przy łamaniu się opłatkiem, ubogaciła śpiewem kolęd Klaudia Drożdż – poinformował Marek Sokołowski, prezes Spółdzielni Rzemieślniczej.

Rodzinne firmy rzemieślnicze na terenie powiatu szydłowieckiego dają pracę zdecydowanej większości pracowników zatrudnionych w sektorze produkcji, usług i handlu. Podkreślano to m.in. podczas okolicznościowych wystąpień. Na opłatkowym spotkań głos zabrali m.in. prezes Izby Rzemiosła w Radomiu Jan Jaworski,  prezes Spółdzielni Rzemieślniczej Marek Sokołowski i  przewodniczący Rady Miejskiej w Szydłowcu Artur M. Koniarczyk.

Cech i Spółdzielnia

Szydłowiecki Cech Rzemiosł Różnych jest organizacją samorządu gospodarczego rzemiosła i małej przedsiębiorczości oraz stowarzyszeniem pracodawców. Posiada osobowość prawną i działa na podstawie Ustawy o rzemiośle. Prezesem Zarządu, czyli Starszym Cechu jest Marcin Pawlak, właściciel firmy Stolpaw, produkującej drzwi wewnętrzne i zewnętrzne.

Natomiast działająca od 1986 roku Spółdzielnia Rzemieślnicza jest podmiotem gospodarczym, z uzyskanych środków z poprowadzonej działalności gospodarczej wspierającym inicjatywy na rzecz rzemieślników i integracji środowiska rzemieślniczego. Jej prezesem jest Marek Sokołowski, współwłaściciel firmy Comes.

Obie organizacje skupione są w społecznej, Szydłowieckiej Radzie Rzemiosła i Przedsiębiorczości.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.