215 trzeźwych kierowców

flash Paragraf

Pomimo systematycznych działań profilaktyczno – edukacyjnych, dotyczących negatywnego wpływu alkoholu na prowadzenie pojazdów, wciąż występuje duże zagrożenie, jakie powodują nietrzeźwi kierowcy.

  Cyklicznie działania policjantów

– Cyklicznie działania policjantów „Alkohol i Narkotyki” mają na celu ograniczenie liczby kierujących pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Funkcjonariusze chcą także uświadomić kierowcom, że od ich zachowania na drodze zależy nie tylko ich życie i zdrowie, ale także życie oraz zdrowie innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego zasadniczym celem piątkowych działań było przeprowadzenie badań jak największej liczby kierowców, przede wszystkim z wykorzystaniem tzw. szybkich testów – podkreśla podinsp. Radosław Rybak z Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu.

 

 Wypadki i więzienne kary

W ubiegłym roku na terenie naszego województwa nietrzeźwi kierowcy byli sprawcami 193 drogowych wypadków. W efekcie tych tragicznych zdarzeń śmierć poniosło 23 osoby, a 121 doznało obrażeń ciała.

Kierowcy, który w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.

 

Tropili pijanych i odurzonych…

W miniony piątek już od wczesnych godzin porannych, na drogach powiatu szydłowieckiego policjanci prowadzili kontrolne działania pod hasłem „Alkohol i narkotyki”. Zasadniczy cel tego cyklicznego, profilaktycznego przedsięwzięcia, to „wyeliminowanie z ruchu drogowego kierujących pod wpływem alkoholu lub środków odurzających”, działających podobnie do alkoholu…

 

 

Nie ujawniono kierujących na „podwójnym gazie”

– W ubiegłotygodniowej akcji uczestniczyli policjanci z szydłowieckiej „drogówki”, wspierani przez funkcjonariuszy innych wydziałów. Podczas działań na terenie naszego powiatu przeprowadzili 215 kontroli kierowców na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu oraz 6 kontroli na zawartość środków odurzających. Nie ujawniono kierujących na „podwójnym gazie” bądź  też po zażyciu narkotyków – poinformowała  sierż. Marlena Skórkiewicz, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu.

 

 

Policja apeluje

Nie czekajmy aż dojdzie do tragedii

Pijani kierowcy stanowią śmiertelne zagrożenie na drogach!

Dlatego policja apeluje o zdecydowaną reakcję. Gdy widzisz, nietrzeźwą osobę wsiadającą za kierownicę lub podejrzewasz, że kierowca jest pijany, poinformuj o tym policję pod nr 112 lub 997.

Każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Dlatego nie czekajmy aż dojdzie do tragedii. Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla niego samego, ale też dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego. Nie pozwólmy pijanemu kierować autem.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.